Ботев удари Нефтохимик в спектакъл на "Лазур"

2010-11-28 17:15:00

"Канарчетата" излетяха с 16 точки преднина, вече се стягат за професионалния футбол

Отборът на Ботев Пловдив на практика се класира за Източната Б група, след като в дерби мач на върха в Югоизточната В група се наложи като гост над Нефтохимик с 2:1. Мачът се изигра пред 12 000 зрители на стадион "Лазур" в Бургас.

След успеха си Ботев имат 55 точки, с цели 16 през Нафтата, които са с 39.

Феновете на двата отбора създадоха страхотна атмосфера, която не беше срещана скоро по българските стадиони. Атанас Курдов вкара и двата гола за гостите, вторият от дузпа, а Симеон Златев върна едно попадение за Нефтохимик 15 минути преди края на срещата.

В 21-та минута Атанас Курдов овладя пред вратата, излъга съперник и отбеляза за 0:1. След гола домакините от Нефтохимик упражниха натиск като на два пъти вратарят Илия Николов спасяваше шутове на Митко Трендафилов, а централният нападател Васил Даменлиев изпусна сам срещу него пет минути преди почивката след пас на Милен Георгиев.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на бургазлии, които обаче бяха прекалено наивни и допуснаха втори гол. Съдията Вихрен Манев от София отсъди наказателен удар при единоборство на Станимир Вълков със Светослав Асенов, като решението на съдията беше бурно оспорвано от бургазлии. От бялата точка Курдов вкара за 2:0.

14 минути преди края "шейховете" върнаха едно попадение чрез юношата на клуба Симеон Златев, който довкара изпусната от вратаря Николов топка след фаул на Митко Трендафилов. Само две минути по-късно вратарят се поправи като спаси вратата си от ново попадение след удар на Даменлиев. Минута след това положение защитник на Ботев изчисти топката от голлинията след удар с глава на Диян Лефтеров.