БФС отнема 18 точки на Пирин

2011-04-26 20:33:00

Клубът има 14 дни да се издължи на шестима играчи

БФС готви теслата за Пирин. Дисциплинарната комисия заплаши клуба с отнемане на 18 точки от актива. Това ще стане, ако в 14-дневен срок клубът не се издържи на шестима играчи.

Пирин не е изпълнил решението на Арбитражния съд да плати на Кирил Чобанов, Мирослав Тодоров, Атанас Николов, Андрей Стоев, Ради Михов и Георги Георгиев. Затова и попадна под удара на Дисциплинарната комисия. Наред с това клубът трябва да плати 3000 лв глоба.

Според член 67, по който е наказан Пирин, за неизпълнение на решение се налага глоба от 500 лв. и отнемане на 3 точки от аткива. В случая става въпрос за шест отделни казуса. До момента Пирин е събрал точно 18 точки, така че рискува да остане с нула и да изхвърчи в „Б” група.

Не е ясно откъде ще бъдат намерени пари. По-рано днес футболистите бойкотираха тренировката, заплашват и да не играят срещу Берое в поредния кръг на „А” група, тъй като не са получавали заплати

Вашият коментар