България се изложи срещу Естония – 2:2

2011-02-09 22:53:00

Всички попадения бяха реализирани от дузпи

Националните отбори на България и Естония завършиха 2:2 в доста интересен мач. И четирите попадения в срещата паднаха след дузпи. Проверката се състоия в Анталия на стадион „Мардан Палас”.

Без видими усилия Естония стигна до откриване на резултата в 19-ата минута. С три разигравания българската защита бе преодоляна и кълбото стигна до Мартин Вунк в наказателното поле, където Иван Иванов го фаулира. Константин Василиев застана зад бялата точка и хладнокръвно преодоля Ники Михайлов.

Съперникът на „трикольорите“ имаше възможност да покачи резултата в 28-ата минута, но Михайлов спаси сигурен гол. Андерс Опер нахлу в наказателното поле сам срещу стража ни, но вратарят се хвърли в краката му и изби топката.

Селекцията на Лотар Матеус продължи да играе в същото лениво темпо, с което започна мача, без да създава сериозни грижи за защитата на Естония. Въпреки приспивния развой на двубоя, нашите стигнаха до изравняване в 40-ата минута. Димитър Макриев бе повален от Таави Ран в наказателното поле и главният съдия на срещата – унгарецът Крисчан Шелмежи отсъди дузпа и за българите. С прецизен изстрел Ивелин Попов вкара за 1:1.

В началото на втората част треньорът Лотар Матеус направи две смени. На местата на Рангелов и Ангелов се появиха Димитров и Бодуров.

През втората част положения за България пропуснаха Благой Георгиев и резервата Христо Янев.

В 80-ата минута унгарският съдия отново отсъди дузпа в полза на Естония. Капитанът на съперникът на България Василиев отново бе точен за 2:1.

Две минути по-късно играч на Естония удари топката с ръка в наказателното си поле и главният рефер отсъди четвърта дузпа в мача. Ивелин Попов отново бе точен от бялата точка. До края на срещата в игра влязоха още вратарят Боян Пейков и Цветан Генков.

България – Естония 2:2
0:1 Константин Василиев (20-дузпа), 1:1 Ивелин Попов (40-дузпа), 1:2 Константин Василиев (80-дузпа), 2:2 Ивелин Попов (83-дузпа)

България: 13.Николай Михайлов (70 – Боян Пейков), 2.Станислав Манолев, 6.Станислав Ангелов (46 – Николай Бодуров), 15.Иван Иванов, 4.Петър Занев (89 – Веселин Минев), 7.Благой Георгиев (86 – Цветан Генков), 8.Чавдар Янков (66 – Христо Янев), 19.Стилиян Петров, 9.Ивелин Попов, 11.Димитър Рангелов (46 – Николай Димитров), 10.Димитър Макриев

Резерви: 1.Боян Пейков, 3.Валентин Илиев, 5.Николай Бодуров, 12.Георги Пеев, 14.Веселин Минев, 16.Христо Янев, 18.Николай Димитров, 20.Цветан Генков, 21.Йордан Милиев, 23.Владимир Гаджев

Естония: 1.Павел Лондак, 3.Таави Ран, 5.Дмитрий Круглов, 6.Александър Дмитриев, 8.Андерс Опер, 9.Тарму Кинк, 13.Мартин Вунк, 14.Константин Василиев-к 15.Рагнар Клаван, 16.Игор Морозов, 17.Енар Яагер

Резерви: 22.Артур Копенко, 2.Сисов, 4.Пийроя, 7.Сандер Пури, 11.Пурийе, 20.Каймар Сааг