Видима измъкна точка в Благоевград

2010-11-27 16:37:00

Севлиевци направиха 1:1 с Пирин, и двата отбора ще зимуват в дъното на класирането

Аутсайдерът в А група Видима Раковски показа, че няма никакво намерение да хвърля бялата кърпа, като измъкна 1:1 при гостуването си на Пирин в Благоевград. Севлиевци останаха последни в класирането след 15-я кръг в А група, но взеха психологическо предимство пред директния си съперник в дъното.

И двата отбора заиграха открито и с мисълта за победа. През първото полувреме те си размениха по няколко добри положения за гол. По-активни бяха домакините, които в самото начало на два пъти позволиха на вратаря на гостите Пламен Илиев да спасява опасни удари, като единия път беше при положение, в което играч на "орлетата" беше очи в очи с него.

Видима пък изпусна веднъж в осмата минута, когато Владимиров не успя да преодолее отличния Макенджиев.

Половин час след началото Янко Сандански проби самостоятелно и след шут от двайсетина метра откри резултата – 1:0 за Пирин. До края на полувремето Станислав Костов за втори път не успя да отбележи, останал сам срещу вратаря.

Втората част продължи скучно, а с напредване на времето Пирин все повече и повече не криеше, че този резултат го задоволява. Видима обаче реши да не се предава и в 71-та минута след успоредно центриране пред вратата на Макенджиев Цветков отблизо изравни резултата.

Севлиевци можеха да се възползват от стъписването на домакините си, но малко след гола вратарят на Пирин спаси вратата си от нов гол. Три минути преди края Борис Кондев от Пирин пък нацели гредата зад Пламен Илиев.

Видима са с девет точки и са последни. Пирин са с 11 и отстъпиха с едно място – до 14-то.

ПИРИН – ВИДИМА 1:1
1:0 Янко Сандански 30 мин, 1:1 Ивайло Цветков 71 мин

ПИРИН: 12. Макенджиев (к), 5. Башлиев, 6. Георгиев, 26. Попев, 27. Митревски, 8. Костадинов, 14. Сандански, 10. Р.Иванов, 28. Стойков (52 – 20. Петаков), 9. Костов, 29. Кондев

Резерви: 1. Митев, 15. Пасков, 13. Тодоров, 11. Воденичаров, 23. Молдованов, 2. Дюлгеров

Старши треньор: Костадин Ангелов

ВИДИМА: 22. Пламен Илиев, 26. Траянов, 3. Самет Ашимов, 6. Александър Бранеков, 25. Цв.Панов, 5. Г. Иванов(к), 11. Владимир Владимиров, 7. Велев, 10. Герасим Заков (54 – 15. Русев), 21. Цветков,
22. Андонов

Резерви: 16. Пантев, 9. Владинов, 4. Гюлеметов, 23. Ст.Иванов, 8. Въргов, 24. Марчев

Старши треньор: Димитър Тодоров