Видима пое глътка въздух срещу Калиакра

2010-10-30 16:43:00

Видима се наложи с минималното 1:0 Калиакра в мач от 12 кръг на А група. Победното попадение бе дело на Ангел Русев в 55-ата минута след асистенция на Самет Ашимов. Загубата на Калиакра е първа за новия старши-треньор на тима Антони Здравков, който успя да издрапа два хикса от мачовете с ЦСКА и Черноморец в предните два кръга.

Единственото попадение в мача падна в 55-ата минута и бе дело на Ангел Русев, който получи много хубав пас от Самет Ашимов и с точен удар от диагонала не остави шансове на стажа на гостите Йордан Господинов.

Севлиевци обаче имаха възможност да стигнат и до много по-убедителна победа в срещата. В 73-ата минута голмайсторът за домакините Русев изведе по перфектен начин сам срещу вратаря влезлия като резерва Ники Владинов, но последният стреля право в Господинов и пропусна да удвои преднината на своя тим.

Иначе Видима имаше едно страхотно положение и през първата част на мача, когато в 35-ата минута капитанът на тима Стойчев нацели гредата.

ВИДИМА-РАКОВСКИ – КАЛИАКРА 1:0
1:0 Ангел Русев (55)

ВИДИМА-РАКОВСКИ: 22.Пламен Илиев, 25.Цветоми Панов, 3.Самет Ашимов, 35.Траян Траянов, 14.Здравко Станков, 5.Георги Стойчев, 19.Емил Стоев, 7.Васил Велев, 17.Атанас Въргов, 15.Ангел Русев, 10.Герасим Заков
Резерви: 16.Димитър Пантев, 4.Борислав Гюлеметов, 20.Станимир Андонов, 13.Добри Добрев, 9.Николай Владинов, 24.Атанас Пашкулев, 11.Владимир Владимиров
Треньор: Димитър Тодоров

КАЛИАКРА: 29.Йордан Господинов, 3.Мартин Димов, 4.Детелин Димитров, 5.Антон Димитров, 8.Ивайло Раденцов, 10.Николай Петров (56-18.Делчо Стоилов), 15.Антон Петров, 17.Георги Кичуков, 20.Марко Марков, 22.Четин Садула, 9.Иван Александров
Резерви: 33.Мирослав Радев, 30.Милен Бонев, 25.Александър Събев, 11.Диан Каталиев, 18.Делчо Стоилов, 23.Георги Станчев, 27.Александър Младенов
Треньор: Антон Здравков