Виляреал – Юнайтед е финала на Лига Европа

Начало » Виляреал – Юнайтед е финала на Лига Европа

Лига ЕвропаМанчестър Юнайтед и Виляреал излизат за трофея в Лига Европа на 26 май в Гданск,макар да не спечелиха полуфиналнире си реванши тази вечер. Тимът на Оле Солскяер падна от Рома, но се класира с общ резултат 8:5.

Арсенал изпусна куп голови шансове второто полувреме – на Уилян Борджес, Холдинг, Аубамеянг (греда) и след нулево реми у дома на “Емирейтс“ бе изхвърлен от испанския Виляреал след успеха им в първия полуфинал с 2:1. “Жълтата подводница“ ликуваше за първи финал в турнира, дошъл с главен стратег Унай Емери. 49-годишният спец от Баската страна триумфира с три поредни купи със Севиля, а през 2019 изведе до финал именно Арсенал.

Рома помечта за обрат на тежкия резултат от първия мач 2:6 и победи с 3:2 на олимпийския си стадион, но в крайна сметка отпадна. Пауло Фонсека води “римските вълци“, обявили вчера привличането на Жозе Моуриньо за треньор.

Единсон Кавани откри с пробив и шут от втора линия. Джеко и Кристанте забучиха след почивката, а Давид де Хеа спаси “червените дяволи“ от поне още 3-4 гола. Кавани записа “дубъл“, преди да напусне. Мхитарян тресна греда, а 19-годишният поляк Никола Залевски дебютира с гол за победа, макар пирова.

Еден Азар пробва да замаже скандала с хиленето си с бивши съотборници от Челси веднага след елиминирането на Реал Мадрид от Шампионската лига снощи на “Стамфорд бридж“ с извинителен пост в соц.мрежи:

“Съжелявам. Прочетох много мнения за себе си, не съм искал да обиждам феновете на Реал, винаги съм мечтал да играя за Реал и дойдох да печеля. Сезона не е свършил, заедно ще се борим за лигата.“