Влакът на ЦСКА мина през Микрево и продължава (видео)

2010-12-11 14:49:00

"Червените" на 1/4 финалите за Купата на България след 3:0 над Малеш

ЦСКА победи с 3:0 втородивизионния Малеш в последен мач от 1/8 финалите в турнира за Купата на България. Двубоят се игра на препълнения стадион в село Микрево, а до югозападното село "червените" стигнаха след пътуване с влак заради срутения главен път Е-79. "Армейците" извоюваха категоричната победа чак през второто полувреме, след като физическите сили на съперника се изчерпаха.  Точни за гостите бяха Спас Делев (60, 74) и Килиън Шеридън (64).

Домакините се представиха по достоен начин и бяха превърнали срещата в празник на югозападното селце. За шоуто по трибуните местните бяха организирали два оркестъра с четири тъпана, кларинети и всякакви други музикални инструменти, с които създадоха истинска футболна атмосфера. Близо трите хиляди души обградили игрището разчитаха и на две малки знамена, но които гордо се вееше името на любимия им отбор от санданското селце.

Храбрият тим на Малеш удържа нулевото равенство цяло първо полувреме, в което липсваха кой знае какви футболни качества. Гостите от София проспаха половин час и само студеното време ги принуди да потичат малко повече по терена в края на частта. Първото по-сериозно положение за "армейците" дойде чак в 38-ата минута, когато Спас Делев бе изведен в наказателното поле от Маркиньос, но прехвърли както Васил Василев, така и вратата пазена от него. Малко след това силен удар отдалеч на Маркиньос бе избит с мъка от стража на домакините, а в края на полувремето Килиън Шеридън от изгодна позиция стреля в напречната греда.

Отбранителният вал на Малеш рухна точно след час игра. След безобидно центриране отдясно, Сандев и Вангел Стоянов не се намесиха добре и топката стигна до непокрития Спас Делев. Нисичкият нападател с удар по диагонала преодоля Васил Василев. Четири минути по-късно, триходова комбинация на "червените" им осигури втори гол. Румен Трифонов намери отляво по крилото Делев, който с точен пас прати топката на крака на Килиън Шеридън. Ирландецът нямаше как да сгреши и покачи аванса на "армейците", с което обаче и уби интригата в срещата.

Третият гол за ЦСКА падна в 74-ата минута. Скоростна атака преминала през Тодор Янчев, изведе Румен Трифонов сам по лявото крило. Последва центриране по земя към наказателното поле, където Сандев я отклони, но кълбото попадна в Спас Делев, който от движение я прати във вратата на домакините.

МАЛЕШ (Микрево) – ЦСКА 0:3
0:1 Спас Делев (60), 0:2 Килиън Шеридън (64), 0:3 Спас Делев (73)

Малеш (Микрево): 26.Васил Василев, 7.Атанасов, 3.Сандев, 17.Станков, 5.Вангел Стоянов, 2.Лъчезар Дафков (67 – Юлиян Богоев), 21.Ташев, 8.Жежев, 9.Светослав Сакаджийски (56 – Юлиян Колушев), 15.Геков, 11.Станков

Резерви: 68.Димитров, 10.Вачев, 13.Богоев, 4.Стоянов, 6.Райков, 24.Вакареев, 23.Юлиян Колушев

ЦСКА: 1.Здравко Чавдаров, 11.Иван Бандаловски, 6.Джузепе Акуаро, 19.Апостол Попов, 4.Костадин Стоянов, 8.Румен Трифонов, 5.Тодор Янчев, 21.Коста Янев, 28.Маркиньос (77 – Димитър Илиев), 7.Спас Делев, 26.Килиан Шеридън (71 – Мишел Платини)

Резерви: 12.Иван Караджов, 2.Павел Виданов, 27.Мартин Дечев, 9.Дормушали Саидходжа, 14.Димитър Илиев, 32.Мишел Платини