Вратаря отвори път на Мъри към Европа

2011-02-27 11:37:00

Eносис напуснаха опасната зона, целят се и по-нагоре

Нова и изключително ценна победа записа бившият вратар на Левски Георги Петков със своя нов тим Еносис. В своя стадиона в Паралимни те победиха с 2:1 Аполон Лимасол, който е основен претендент на Анортозис на Мъри Стоилов за участие в евротурнирите наесен.

Георги Петков беше титуляр за Еносис и за разлика от заменилият го на вратата на Левски Божидар Митрев вчера пази на висота.

Домакините откриха резултата в 60-та минута чрез Алешандре. Гостите изравниха само пет минути по-късно чрез Мустафа Бангура, преди Ван Торнхут да донесе победата за отбора на Петков.

С новите три точки Еносис събра актив от 30 точки, като се намира на шесто място в първенството на Острова на Афродита. Паралимни се измъкнаха от опасната зона, в която трябваше да играят плейофи за оставане в кипърския елит.

Нещо повече, Петков и компания имат теоретичен шанс дори за евротурнири.