В търсене на място в шестицата

2019-11-23 11:34:00

Отборите на Славия и Черно море се изправят един срещу друг в двубой от 17-ия кръг на  Първа лига. Това е пряк сблъсък между два от тимовете, борещи се за място в топ 6. Те са залепени един до друг в класирането, като "белите" са с две точки пред "моряците" на шестата позиция, докато варненци са седми.

Черно море пристига на "Овча купел" в София с надеждата да спре негативната си серия от три поредни загуби. Трябва да признаем, че варненци имаха тежка програма преди паузата за националните отбори и пораженията дойдоха от сериозни отбори като Локомотив (Пловдив) (0:1), ЦСКА (0:2) и Етър (0:1). И днес обаче предстои също толкова тежко гостуване за възпитаниците на Илиан Илиев, които ще трябва да покажат най-доброто, на което са способни, за да си тръгнат с нещо от този сблъсък.

Паузата в шампионата бе добре дошла и за Славия. Играчите на Златомир Загорчич също записаха два лоши резултата в последните си две срещи с Локомотив (Пловдив) (1:1) и ЦСКА (0:1). Сега и те се надяват да се върнат на победния път.

През първия полусезон двата тима не успяха да излъчат победител в мача на Тича. Тогава срещата завърши при резултат 0:0. Общата статистика между двата отбора също е доста изравнена. Славия има леко предимство с 43 победи, 31 равенства и 35 загуби.

Домакините днес ще бъдат без двама ключови футболисти. Наказани са Карабельов и Шоколаров, а отмъкнатият доста подло от Черно море отеди време Томбак е вечно контузен.

В Черно море проблемите са с контузени. Аут от състава са Ндонгала, Нягу, Дюлгеров и Енчев. Предполага се, че Илиан Илиев ще излезе с Митрович под рамката и Попов, Димов, Хантакиас и Панов в отбрана. Панайотов, Родриго и Андраде ще са тримата в средата на терена. В атака пък ще се разчита на Илиев, Минчев и Иса.

Абонирайте се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube

 

Вашият коментар