Гент изхвърли Левски от Европа

2010-12-02 00:03:00

Митрев спаси "сините" от загуба с разлика

Левски загуби шансове да продължи напред в Лига Европа, след като загуби с 0:1 при гостуването си на белгийския Гент. Двубоят се игра при силен снеговалеж, който затрудни максимално играчите и на двата отбора. След относително равностойно първо полувреме, след почивката домакините надиграха напълно българския отбор, който на моменти изпадаше в откровено опълчение и само отличните изяви на Сержиньо Грийн и на вратаря Божидар Митрев го спасиха от попадения. Все пак "сините" капитулираха 13 минути преди края след гол на бразилеца Уолъс.

Гент игра по-добре от Левски през първото полувреме и само силната игра на българската защита задържа двете нули на таблото. И все пак, както в почти всички свои евромачове Левски създаде първи положение за гол. В четвъртата минута Дембеле изведе Йовов, но вратарят на Гент Йоргачевич спаси.

От тази минута до края на полувремето въпреки, че имаха възможности, "сините" (жълти в този мач) като цяло не затрудниха сърбина на вратата на белгийците.

Гент обаче имаше добри шансове. В шестата минута Милиев изби от голлинията, а след още три Сержиньо Грийн изби под носа на Ел Ганаси. После Милиев отново спаси вратата, изчиствайки пред нападател на домакините, който се готвеше да нанесе голов удар от чиста позиция.

Малко след изтичане на половин час игра Божидар Митрев спаси вратата си след свободен удар, а в тези минути състезателите на Гент на два пъти претендираха за дузпи в тяхна полза. В последните секунди отново белгийците можеха да открият, но защитата на Левски беше на висота.

В началото на второто полувреме Дембеле стреля в ръцете на вратаря, но Гент отговори с две положения пред Митрев, в основата на които беше Азсофейва.

В 64-та минута и късметът погали Левски. Тогава след корнер Божидар Митрев се размина с топката, но за щастие около него нямаше съперник, който да го накаже. Стражът обаче се реваншира по отличен начин, спасявяйки две опасни положения в следващите няколко минути.

В 77-та минута "синьото" опълчение капитулира. Влезлият на почивката Стефан Станчев за пореден път беше надигран в дясната зона на защитата и с удар по диагонал Уолъс не остави шансове на Митрев – 1:0.

Гент се успокоиха и в последните минути намалиха оборотите. Това не им попречи в края да ликуват с успеха и трите точки в битката за класиране в следващата фаза. Така след пет изиграни мача Левски е последен в групата с четири точки.

ГЕНТ – ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Уолъс 77 мин

ГЕНТ: 29. Боян Йоргачевич, 14. Марио Барич, 6. Вилс, 3. Марко Шулер, 25. Уолъс, 8. Бернд Тайс (к), 10. Рандол Азсофейфа (90 – 26. Кристоф Лепойнт), 7. Смолдерс, 30. Златан Любянкич, 11. Ясин Ел Ганаси, 23. Арбайтман

Резерви:
1. Букш, 5. Ханствейт, 16. Кулибали, 19. Де Смет, 24. Сумахоро, 28. Конте

Старши треньор: Франки Дюри

ЛЕВСКИ: 12. Божидар Митрев, 2. Дъстли Мюлдер (46 – 4. Стефан Станчев), 55. Йордан Милиев, 3. Серджиньо Грийн, 14. Веселин Минев, 45. Владимир Гаджев, 30. Лъчезар Балтанов (53 – 16. Мариян Огнянов), 10. Христо Йовов, 17. Даниел Младенов (79 – 29. Исмаил Иса), 39. Гара Дембеле, 20. Жоазиньо

Резерви: 1. Георги Петков, 5. Иво Иванов, 6. Майкъл Тевия, 28. Александър Киров

Старши треньор: Ясен Петров

Стадион: Юлес Отенстадион, 10 000
Съдия: Томи Скиервен

Жълти картони: Уолъс (Гент) Гара Дембеле, Йордан Милиев, Сержиньо Грийн, Стефан Станчев (Левски)