Героя наказа македонци в Охрид

2010-12-14 17:47:00

Лидерът в Югоизападната В група победи с 3:2 македонци от Втора дивизия

Лидерът в Югозападната В група Сливнишки герой победи македонския втородивизионен ФК Охрид с 3:2 като гост в приятелски мач. Преди срещата двата отбора, заедно с генералния консул на България в Македония и други официални лица поднесоха венци и цветя на мястото на трагедията с потъналия български кораб в Охридското езеро.

"Героите" тотално надиграха своя съперник и само късметът спаси домакините от по-тежко поражение. Двубоят се игра пред 400 зрители при изключително студено време.

В 12-та минута голмайсторът на тима от Сливница Юлиян Куртелов се откъсна сам срещу вратаря и откри резултата. Само шест минути по-късно Станимир Георгиев проби и от аутлинията намери Кристиан Кочилов, който се разписа за 0:2. До края на първата част голмайсторите за Сливнишки герой пропуснаха още по едно чисто положения.

20 минути преди края Любомир Симеонов върна към вратаря Велчев, който не успя да спре добре кълбото и то влезе в мрежата. С този нелеп автогол домакините се върнаха в мача – 1:2.

Малко преди края отново Юлиян Куртелов се откъсна сам срещу вратаря на домакините и не сгреши – 1:3. Крайното 2:3 бе оформено от дузпа, отсъдена за нарушение на Мариян Хаджиев.