Глътка въздух за Сливен, Пирин потъна

2011-03-05 17:16:00

И бивш играч на Байерн Мюнхен не помогна за головата импотентност на "орлетата"

Закъсалият финансово и спортно-технически отбор на Пирин Благоевград загуби за втори пореден път с 0:1 при това с гол, отбелязан преди десетата минута. Това се случи на терена на имащият не по-малко проблеми състав на Сливен. Гол на Хашев в началото реши всичко в този равностоен и двуостър мач.

Сливналии започнаха активно и още в деветата минута Димо Бакалов центрира от корнер и Георги Хашев се озова в прегръдките на "войводите", които излязоха напред – 1:0.

С напредване на времето играчите на Пирин започнаха да поглеждат все по-смело към вратата на Евгени Караманов, но до сериозни положения не се стигаше. В самия край на полувремето Ивайло Петров и Димо Бакалов имаха възможности да решат мача в полза на Сливен, но пропуснаха.

Слет почивката играта продължи да е равностойна, но за сметка на това се изостри, стана и доста по-нервна. В крайна сметка полувремето беше бедно на голови положения и логично завърши без голове.

Победата даде глътка въздух на "войводите", които изпревариха днешния си съперник и с 13 точки срещу 11 на "орлетата" вече са 14 в класирането.

Пирин, освен че са предпоследни, са и отборът отбелязал най-малко голове този сезон в елита – едва десет. Миналата седмица дебют за тях направи следеният в миналото от Челси Димитър Илиев, а днес същото стори и бивш играч на Байерн Мюнхен – Крум Бибишков.

Сливен – Пирин 1:0

Голмайстор: 1:0 Георги Хашев 9 мин
Жълти картони: Стоев (Сливен), Стойков (Пирин)
Стадион: "Хаджи Димитър"
Съдия: Антон Генов

Сливен: 12. Караманов, 20. Цирков, 27. Хашев, 18. Ст. Георгиев, 19. Стоев, 17. Колев, 23. Илич, 16. Стефанов, 21. Петров, 11. Манчев, 7. Бакалов
Резерви: 1. Г. Георгиев, 3. Попов, 13. Филипов, 22. Петров, 8. Идризов, 6. Макенджиев, 26. Недялков
Старши треньор: Димчо Ненов

Пирин: 1. Аршинков, 2. Дюлгеров, 25. Наков, 5. Коемджиев, 20. Башлиев, 14. Сандански, 7. Р. Иванов, 11. Бенгюзов, 10. Якимов, 9. Стойков, 15. Бибишков
Резерви: 22. Митев, 30. М. Ризов, 27. Митревски, 18. Зехиров, 16. Кацимерски, 21. Карачанаков, 6. Воденичаров