Голов екшън в Пловдив

2010-08-22 19:57:00

Отборите на Локомотив (Пд) и Литекс направиха 2:2 в една от най-интересните срещи от 4-ия кръг на "А" група.

Първият гол в мача вкара Вилфред Нифлор в 8-ата минута след асистенция на Христо Янев. "Черно-белите" обаче осъществиха пълен обрат след голове на Здравко Лазаров в 12-ата минута и Базил Де Карвальо в 38-ата минута. Само три минути по-късно шампионите успяха да изравнят чрез гол на Сандриньо. В 45-ата минута Нифлор уцели гредата след удар с глава.

Вилфред Нифлор откри в 8-ата минута, засичайки хубаво центриране на Христо Янев. Преди това и Пламен Николов бе застрашил вратата на пловдивчани, които бяха домакини в тази среща.

"Черно-белите" се активизираха след гола и отговорът дойде в 13-ата минута. Юнес Бенжелюн стреля мощно, но ударът се отби в горната греда. При добавката Здравко Лазаров-Електричката намери топката с по-слаби си десен крак, но все пак преодоля вратаря на ловчанлии Виничиус.

Двата тима си размениха по още няколко положения преди Базил де Карвальо да се възползва от грешка в защитата на Литекс, да финтира Виничиус и от 12-13 метра да вкара в опразнената врата.

Шампионите не се предадоха и изравниха в 41-ата минута. Тогава Сандриньо осъществи добро двойно подаване с Нифлор и от движение от точката за дузпата разстреля Лучини за 2:2.

През втората част зрителите на Лаута не видяха нови голове, но играта продължи да е динамична. Нифлор и Златински пропиляха най-изгодните ситуации пред противниковите врата. Френският таран на Литекс не успя с глава да вкара след ново хубаво центриране на Янев, а халфът на пловдивчани пропусна удобен пряк свободен удар.

Така двата отбора взеха по една точка и останаха в челото на българската "А" група.

ЛОКО – ЛИТЕКС 2:2
0:1 Нифлор (9), 1:1 Лазаров (13), 2:1 Карвальо (38), 2:2 Сандриньо (41)

Локомотив: 13.Лучини, 2.Родригес, 3.В. Георгиев, 5.Ю. Бенжелюн (46 – 6.Пл. Крачунов), 14.Гаджалов, 24 С. Бенжелюн, 16.Златински, 20.Том (87 – 80.Ерош), 77.Лазаров, 9.Карвальо, 29.Коцев

Литекс: 31.Виничиус, 2.Барт, 22.Пл. Николов, 5.Венков, 33.Бодуров, 10.Сандриньо, 21.Цветков, 7.Хр. Янев, 27.Цветанов (46 – 17.Г. Миланов), 9.Св. Тодоров (46 – 11.Брату), 19.Нифлор

Стадион: “Локомотив”
Съдия: Георги Йорданов
Жълти картони: В. Георгиев, С. Бенжелюн (Локо), Нифлор, Янев (Лит)