Дербито счупи рекорд

2020-02-17 12:53:00

Появиха се първи данни за точната бройка на продадените билети за първото за сезона дерби между Левски и ЦСКА, което се проведе в събота и не излъчи победител – 0:0.

25 255 били закупените билети или абонаментни карти, информира "24 часа" без да уточнява дали информацията е от управата на "Васил Левски".

На практика обаче хората на стадиона са били още повече, тъй като тук не са отчетени журналисти, хора с покани, с абонаментни карти и дори униформените. Твърде е възможно бройката да подгони и 30 000.

Макар на националния стадион да изглеждаше, че има дори повече зрители, и тези данни са достатъчни, за да бъде обявен сблъсъкът от 15 февруари 2020-а за дербито с най-висока посещаемост през 21-и век.

От 55 мача между "сини" и "червени" от 2000 година насам само един бе с малко над 25 000 зрители по официални данни – според тях на 21 октомври 2017 г. на националния стадион има 25 107 зрители.

Според продажбите на пропуски по сектори левскарите са закупили около 17 000, а цесекарите малко над 8000.

 

Абонирайте се за канала на спортното предаване Студио СПРИНТ в YouTube

Вашият коментар