Десет "моряци" се опънаха на Локомотив

2011-03-06 17:16:00

Електричката порти дузпа при 1:1 между Черно море и Локо Пловдив на Тича

Въпреки, че игра повече от час с човек по-малко, отборът на Черно море не позволи да бъде победен от амбициозния състав на Локомотив Пловдив и мачът между двата тима на "Лаута" завърши 1:1. Гостите имаха възможност да изпълнят две дузпи, но вкараха само една от тях.

Мачът се игра на безобразен терен, на който трудно можеше да се види кой знае колко качествен футбол.

След равностойни 15 минути дойде центриране от фаул на Георги Илиев пред вратата на Локомотив, в наказателното поле Танко Дяков продължи с глава и останалият непокрит Георги Божилов леко по диагонал прониза Флориан Лучини за 1:0.

Танко Дяков се превърна в герой за Черно море в 33-та минута, когато игра като вратар и спаси с ръка удар на Юнес Бенжелюн с глава. За изявата си той беше изгонен от рефера Таско Тасков, а Локомотив получи дузпа.

Зад топката застана обявеният преди няколко дни за най-полезен сред играчите в А група Здравко Лазаров – Елетричката, който обаче в опита си да бъде техничен, извади кълбото над гредата.

В 53-та минута Локомотив получи право да изпълни нова дузпа, този път за нарушение на Александров срещу Йордан Тодоров. Промотираният от почетния президент на пловдивчани Христо Бонев за нов национал селекцията на Лотар Матеус Христо Златински се нагърби с изпълнението на втория наказателен удар и този път грешка нямаше – 1:1.

След поделянето на точките Локомотив не успя да излезе втори в класирането и сега държи петото място с 30 точки. Черно море пък са осми с 26.

Черно море – Локомотив Пд 1:1
Голмайстори: 1:0 Георги Божилов 15 мин, 1:1 Христо Златински 54 мин (д)
Жълти картони: Даниел Георгиев (Черно море), Самир Бенжелюн, Христо Златински (Локомотив)
Червен картон: Танко Дяков (Черно море) – 35 мин
Стадион: "Тича"
Съдия: Таско Тасков

Черно море: 26. Пиргов, 25. С.Александров, 6. Дяков, 15. Ал.Александров, 21. Илиев, 3. Адемар, 23. Георгиев, 27. Ратников, 14. Божилов, 8. Атанасов, 5. Камазола
Резерви: 1. Денчев, 55. Колев, 24. Петков, 7. Стоянов, 11. Колев, 77. Каптиев, 90. Николов
Старши треньор: Стефан Генов

Локомотив: 33. Лучини, 2. Родригес, 5. Й.Бенжелюн, 24. С.Бенжелюн, 55. Кавдански, 80. Ерош, 16. Златински, 7. Й.Тодоров, 77. Лазаров, 99. Раймонди, 10. Сержиньо
Резерви: 28. Т.Тодоров, 29. Коцев, 9. Кики, 6. Крачунов, 25. Бариентос, 88. Огунсото, 44. Витанов