Драматична победа за ЦСКА

2010-10-30 17:08:00

Попаденията за "армейците" реализираха Делев и Маркиньос

С красив гол от фаул на Маркиньос в 93-ата минута, ЦСКА спечели трудно домакинството си над Берое с 3:2 в мач от 12-ти кръг на "А група. Голмайсторът стреля прецизно в горния десен ъгъл на вратата на Карамфил Илчев.

След безкрайно скучно първо полувреме гостите от Стара Загора дадоха импулс на мача благодарение на попадението на Стефан Велев в 49-ата минута. След центриране отляво той се оказа непокрит в наказателното поле на ЦСКА и необезпокояван реализира за 1:0.

Едва тогава ЦСКА заигра по-активно и започна да търси попадението. В 47-ата минута Спас Делев получи топката вляво след комбинация с Маркиньос и стреля между краката на Илчев. Отново Делев изведе червените напред в резултата в 72-ата минута. След центриране отдясно на Йордан Минев Делев се оказа непокрит, успя да спре топката и да я вкара в обратния на вратаря ъгъл.

Само седем минути по-късно Евгени Йорданов изравни резултата и "Берое" беше на път да измъкне точката на стадион "Васил Левски". Току-що влязъл в игра бившият нападател на ЦСКА се възползва от неловка проява на Раис Мболи във вратарското поле.

ЦСКА продължи да атакува и да търси победното попадение, но като цяло липсваха идеите в играта им. Все пак усилията и подобреният колективен дух дадоха резултат секунди преди край.

В рамките на два двубоя отборът на Радуканов успя да отбележи седем гола и да вземе пълен комплект точки. "Доволен съм от победата, желанието, старанието и борбата на момчетата. Благодаря им за раздаването през второто полувреме", коментира пред Ring.bg наставникът, чийто временен лиценз изтече.

"Не знам какво ще стане утре. Аз ли ще съм треньор, нов треньор ли ще има, ще остана ли в щаба? Нямам никаква идея", добави Радуканов.

ЦСКА – БЕРОЕ 3:2
0:1 Стефан Велев (49), 1:1 Спас Делев (57), 2:1 Спас Делев (72), 2:2 Евгени Йорданов (79), 3:2 Маркиньос (90+3)

ЦСКА: 92.Райс Мболи, 25.Йордан Минев, 4.Костадин Стоянов, 6.Джузепе Акуаро, 30.Фабрицио Грило, 8.Румен Трифонов (56 – Грегъри Нелсън), 5.Тодор Янчев, 18.Борис Галчев, 28.Маркиньос, 24.Александър Тонев (62 – Мишел Платини),  7.Спас Делев

Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 19.Апостол Попов, 29.Грегъри Нелсън, 21.Коста Янев, 9.Дормушали Саидходжа, 26.Килиън Шеридън, 32.Мишел Платини

Берое: 22.Карамфил Илчев, 2.Здравко Илиев, 23.Александър Томаш, 24.Станислав Бачев, 28.Веселин Пенев, 7.Слави Жеков, 10.Диан Генчев (67 – Стойчо Младенов), 16.Стефан Велев, 21.Тодор Христов, 88.Петър Димитров, 19.Владислав Златинов

Резерви: 33.Теодор Скорчев, 30.Павел Ковачев, 11.Стойчо Малденов, 6.Симеон Минчев, 77.Георги Божанов, 14.Евгени Йорданов, 27.Атанас Апостолов

Национален стадион: "Васил Левски"
Съдии: Ангел Ангелов, Николай Ангелов, Иван Вълчев
Жълти картони: Спас Делев, Йордан Минев (ЦСКА); Диан Генчев, Стойчо Младенов (Берое)