Енцо Фернандес преди битката с Реал: Искам да съм лидер на Челси

Начало » Енцо Фернандес преди битката с Реал: Искам да съм лидер на Челси
Енцо Фернандес Аржентина
Снимка: Даниел Касас

Защищаващият 14 титли на Европа Реал Мадрид посреща Челси в първи четвъртфинал за Шампионската лига на стадион “Сантяго Бернабеу“ довечера от 22 ч в опит да ги отстрани отново в тази фаза. Англичаните донесоха облаци да потъмнят 30-градусовата горещина от последните дни в Испанската столица, вечерта се очаква дъжд.

Гостите пристигнаха късно следобед след сутрешна тренировка в Лондон и закъсняха с час за пресконгеренцията снощи, започнала чак в 20 ч. Планирано е да си тръгнат веднага след мача. Синята легенда Франк Лампард, наследил преди седмица Греъм Потър, стартира втория си треньорски етап със загуба от Уувърхемптън, тимът върви 11-ти в Премиершип след само две победи в последните 11 мача. Отсъстват важни играчи като Мейсън Маунт, Тиаго Силва и Азпиликуета.

Жоао Феликс, под наем от Атлетико Мадрид, ще е титуляр в атака до Кай Хаверц, Стърлинг, а Енцо Фернандес ще им помага от по-задна позиция. Десетки хиляди фенове на “рохибланкос“, макар да бяха недоволни от играта на Жоао, ще му стискат палци да вкарва и елиминира най-омразният им враг от турнира.

Довечера може да е голямото завръщане във висшия футбол на тъмнокожия плеймейкър Нголо Канте, който бе в основата на спечеления трофей преди две години, но бе покусен от няколко тежки контузии, пропусна и световното в Катар – липсваше осезаемо на Франция. Напоследък понатрупа игрови минути и би трябвало да получи доверие от Франк Лампард.

Анчелоти разполага с целия състав без Ферланд Менди, който не се възстанови, Камавинга ще го замести отляво.

Челси на Тухел изхвърли Реал на полуфиналите в 2021 годината на коронавируса без публика по стадионите и спечели Шампионската. “Белият балет“ на Анчелоти им го върна миналата година по пътя си към 14-тата купа на Европа.

Карим Бензема заби в Лондон втория от трите великолепни евро-хеттрика, ключови за обратите над ПСЖ, сините и Сити към достигането на трофея. Челси ги настигна на “Бернабеу“, преди Родриго да прати мача в продължеия и Карим тима – на полуфинали.

“Страхотен късметлия съм да водя отново тима, особено в Шампионската – лично предизвикателство е, както и Премиершип. – каза Лампард снощи пред стотина журналисти, сред които и кореспондентката на BGfootball.com. – Трябва да съм много внимателен, имаме супер съперник в Мадрид. Ще кажа на играчите ми да не гледаме назад, а да се центрираме в настоящия мач, всеки път е нова история.

Нуждаем се от здрава защита, да следваме идеите си и играем нашата игра. Искам да дам шанс на младите да се развиват, защо не и утре да се изявят на тази великолепна сцена.. Антонио Рюдигер означава много за мен.“  – добави за бившия защитник на Челси.

22-годишният световен шампион с Аржентина Енцо Фернандес, купен за 120 милиона евро, получи похвали от новия си мениджър и говори колко е израснал на първенството в Катар (там бе поощряван лично от идола Меси):

“Световното ме научи да се изправям пред трудностите, обичам да се наслаждавам на футбола, да играя с удоволствие, не със стрес. Нямам да доказвам нищо на никого. Винаги съм искал да бъда лидер на тима, надявам се скоро да го постигна.

Франк е великолепен образец за нас, каза ни да сме умни, да защищаваме историята на Челси. Нямаме страх, а уважение към Мадрид на Модрич, Крос, Бензмеа Винисиус и  Родриго.“

Роман Абрамович, близък до Путин, продаде клуба под натиска на евро-атлантическата общественост миналия юни на американския бизнесмен Тод Бойли и инвестиционния консорциум “Клиърлейк Капитал“ за 5,25 милиарда евро. Партньори са му още швейцарският милиардер Хансйорг Вис и Марк Уолтер, с когото са съдружници в бейзболния Лос Анжелис Доджърс. 48-годишният Бойли притежава там 20 % от собствеността.

Абрамович сключил най-голямата спортна сделка с условия инвеститорите да не могат да продават дяловете си в следващата декада, нито да взимат дивиденти или да трупат дългове на клуба.

Прогнозни състави

Реал Мадрид: Куртоа, Камавинга, Алаба, Милитао, Карбахал, Модрич, Крос, Валверде, Винисиус, Бензема, Родриго Гоеш

Челси: Кепа Аризабалага, Чилуел, Кулибали, Фофана, Джеймс, Ковачич, Канте, Енцо, Жоао Феликс, Хаверц, Стърлинг

Съдия: Франсоа Летешие (Фр)

Анчелоти надъхан: И тази година Реал заслужаваме да спечелим Шампионската!