Заместникът на Гара би Теплице

2011-02-09 18:33:00

Исмаил Иса заби на два пъти за "синята" победа с 2:1

Бронзовият медалист от последния шампионат Левски спечели с 2:1 срещу Теплице в третата си контола от лагера в Агиа Напа. Сериозна заявка за титулярно място даде младият Исмаил Иса, който в отсъствието на чакащия дебют за Мали Гара Дембеле отбеляза и двата гола за "синята" победа. Мачът беше своеобразен полуфинал на турнира Alki Winter Tournament, на финала на който Левски ще се изправи срещу Динамо Москва.

Левски започна напористо и агресивно мача и още в 12-та минута Христо Йовов подаде към Исмаил Иса, който овладя отлично и със също толкова качествен удар откри резултата в полза на "сините".

Последва поизравняване на играта и съперникът на няколко пъти погледна по-сериозно към вратата на Божидар Митрев. От своя страна "сините" имаха още положения, които обаче не доведоха до удвояване на резултата.

Пет минути след почивката Теплице изравни след сериозна грешка на българската защита и конкретно на Иво Иванов, който подари топката на Тосек и играчът на чешкия тим не сгреши, останал сам срещу Митрев – 1:1.

Исмаил Иса явно беше решил да стане играч на мача, след като в 61-та минута получи пас от Мариян Огнянов и технично отбеляза за 2:1.

До края срещата беше равностойна, а многото смени поразвалиха ритъма на мача. В последните минути Левски имаше оше няколко положения, които обаче не дадоха резултат.

Левски – Теплице 2:1
Голмайстори: 1:0 Исмаил Иса 12 мин, 1:1 Tосек 50 мин, 2:1 Исмаил Иса 61 мин

Левски: 12. Митрев, 2. Мюлдер, 3. Грийн, 5. Иванов, 11. Видович, 8. Димов, 16. Огнянов, 10. Йовов, 17. Младенов, 29. Иса, 6. Матондо
Резерви: 85. Акалски, 4. Станчев, 30. Стамболийски, 26. Попадийн, 15. Горанов, 7. Александров, 21. Антонов
Старши треньор: Ясен Петров

Теплице: 1. Славик, 2. Сива, 4. Смекал, 6. Видличка, 14. Каич, 9. Вердир, 5. Вух, 18. Тосек, 27. Калибода, 25. Махмутович, 22. Роса
Резерви: 12. Лача, 11. Юнгар, 16. Индричек, 26. Медунович, 47. Вондрашек, 21. Пехати
Старши треньор: Плисек