Западна Б група, 12 кръг (обзор)

2010-10-31 09:25:00

Министър стиска палци за лидера, той се дъни в Своге

Скучно и посредствено 0:0 извъртяха в Берковица отборите на Ком-Миньор и Чавдар Бяла Слатина. Срещата на стадион "Мрамор" бе доста посредствена и резултатът показва реално показаното от двата тима. Белослатинци държат четвъртото място с 18 точки. Ком-Миньор е на 11-о място с 10 точки.

Също равенство, но не толкова скучно направиха Чавдар Етрополе и Банско. Двата тима си разделиха по точка, а мачът завърши 2:2. Домакините поведоха в четвъртата минута чрез Антон Киров. Боби Хазуров обаче изравни в 67-та. В 81-та мин резервата Станислав Краев изведе етрополци напред – 2:1, но Цветан Павлов моментално върна един гол за крайното 2:2.

Интересно беше в Своге, където довчерашният участник в елита Спортист буквало размаза лидера Ботев Враца, побеждавайки го с 3:0. Първото полувреме беше скучно, а срещата се реши след почивката. Мачът беше доста груб и трим играчи на гостите излязоха от терена принудително. На врачани не им помогна и присъствието на социалния министър Тотю Младенов, който преди да заеме поста, беше кмет на Враца.

Ботев обаче продължава да е първи с 24 точки. От издънката му не се възползва Етър, който направи 0:0 с Вихрен.

В Сандански отборът на Вихрен, съставен изцяло от играчи в невръстна футболна възраст не се даде на амбициозния тим на Етър и двата състава завършиха при резултат 1:1. Гостите от Велико Търново излязоха напред в 20-та минута с гол на Тихомир Кънев, но в 69-та минута Гущеров изравни, отбелязвайки първи гол във врататата на "болярите" след 444 сухи минути за тях. В последната минута на мача Румен Лапантов можеше да занесе трите точки в Търново, но след удара му топката се отби от гредата.

Отборите на Септември Симитли и Малеш Микрево направиха здрав мач, който домакините спечелиха с попадение на бившия младежки национал Георги Самокишев от фаул в 85-ата минута. Това беше едно от най-спорните положения, след като реферът Иван Кирилов свири нарушение на границата на наказателното поле, въпреки че Цветан Николов беше съборен на метър в пеналта.

Същият Николов пък си свали гащетата пред феновете на Малеш след мача. Въпросният играч, който преди това игра две години за Малеш, не издържа на обидите от страна на 30-ата фенове на отбора от село Микрево и след края на мача остана само по слипове пред запалянковците на гостуващия тим.

"Червеният фенер на групата Ботев Криводол се добра до 2:2 срещу Пирин ГОце Делчев. Гостите поведоха набързо с 2:0 с попадения на Лазаров (5) и Близнаков (11). В 24-та мин голмайсторът Лазаров игра с ръка в пеналта. Вратарят на Ботев Данов намали на 1:2 от дузпа. През второто полувреме домакините вдигнаха оборотите и успяха да изравнят чрез Софрониев в 53-та минута.