Западна Б група, 14 кръг (обзор)

2010-11-14 10:05:00

В челото се сгъсти, в Гоце Делчев се биха

Отборът на Етър направи важна стъпка към върха в дивизията, след като се наложи с 2:1 като гост на състава на Ботев Криводол. Мачът се изигра пред по-малко от 100 зрители, а половината публика вика за гостите от Велико Търново.

Те обаче изоставаха с гол от съблекалнята на Боев. В 11-та минута "болярите" се върнаха в мача с попадение на Михаил Аврионов, а седем минути преди последния сигнал на елитния рефер Николай Йорданов Йордан Петров отбеляза за победното 2:1.

Лидерът Ботев Враца, който имаше солиден аванс до преди няколко дни, допусна втора загуба в рамките на три кръга – този път с 1:2 като гост на амбициозния Чавдар Етрополе и преднината на върха остана едва две точки.

Домакините излязоха много мотивирани на терена и усилията им се увенчаха с успех. Те бързо поведоха с два гола след отлични атаки, а силите на врачани стигнаха едва за почетно попадение в последната минута, дело на Райков.

Мартин Станкев отбеляза два гола за победата на Вихрен също с 2:1 над Банско в среща от поредния кръг на Западната Б група. 18 минути след началото на мача той беше изведен от Петьо Динков и с диагонален удар не сбърка – 1:0. Гостите обаче върнаха гола 20 минути по-късно след комбинация между Вайс Кьосов и Хазуров, при която последният записа името си сред голмасторите.

В 83-та минута вратарят на Банско Атанас Аршинков напусна полето си, повали устремилия се Мартин Станкев и бе декориран в червено от главния съдия Ангел Баялцалиев. След още шест минути Мартин Станкев бе изведен по десния фланг и със страхотен шут изпрати топката в обратния ъгъл на резервния вратар Христов за 2:1.

Футболистът на Чавдар Бяла Слатина Йордан Апостолов се нахвърли на треньора си Бойко Величков минути след загубата с 0:2 в Гоце Делчев от местния Пирин. Полицията, която охраняваше този мач, определено имаше доста работа след неговия край, тъй като местните фенове наобиколиха съблекалните, за да искат обяснение на пернишкия рефер Бисер Никифоров. Той си навлече гнева на местните привърженици, след като вдигна втори жълт катон на голмайстора Марио Близнаков, който вкара и двата гола за победата на своя тим, но изрази бурно радостта си при второто попадение и Никифоров прецени, че трябва да му вдигне втори жълт картон.

Освен това треньорът и президентът на гостите са били зверски бити и от фенове и от полиция, оплакали са се самите те. Капитанът на тима Владислав Василев е със спукана глава. Футболистът Камен Каменов е със сцепена вежда. Треньорът Бойко Величков е бил бит от местните полицаи с палки по гърба. Палки на полицаи са се стоварили и върху други играчи на Чавдар.

Отборите на Септември Симитли и Спортист Своге завършиха наравно 0:0 за втори път след мача си в началото на сезона. Този път обаче за щастие липсваха грозните инциденти и грубата игра, която на мача в Искърското дефиле доведе до счупен крак на бранителя Даниел Дюлгеров.

Мачът в Симитли не впечатли с кой знае какви футболни достойнства и двата тима не създадоха много положения. В края домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Драчев, но Стефан Спасов – Пастата не реагира.

Ком Миньор Берковица закъсва все повече след като падна с 0:1 у дома от абсолютния новак в професионалния футбол Малеш Микрево. Така гостите се утвърдиха в средата, а Ком Миньор гледа към В група. Звездата на тима от село Микрево Светльо Сакаджийски реализира единственото попадение в срещата в 13-ата минута.