Западна Б група, 15 кръг (обзор)

2010-11-28 10:41:00

От лидера Враца до деветия Симитли разликата е едва десет точки, шансове ще има за всички от сърце

Ботев Враца си осигури първата позиция на Запад през зимната пауза след резонна победа 2:0 над закъсалия в дъното Ком-Миньор Берковица. Срещата във Враца започна с натиск на домакините и в 18-та минута след страхотен пробив по крилото топката попадна в Данчев, който от малък ъгъл разстреля Кючуков за 1:0. В 64-та минута защитата на гостите остави Симеон Райков сам по диагонала срещу вратаря и младото крило на врачани отбеляза фамозен гол с падащ лист.

Устремилият се към А група състав на Етър записа десети пореден мач без загуба под ръководството на Велин Кефалов – осем за първенството и два за Купата на България. Макар и с човек по-малко близо 80 минути етърци измъкнаха 2:2 срещу Чавдар Бяла Слатина с голове в последните минути. В седмата минута Гайдаров беше изгонен, а след дузпа на Владислав Василев домакините от Бяла Слатина поведоха с 1:0. Те удвоиха чрез Ковачев в 45-та минута.

След почивкака обаче белослатинци се успокоиха, а в последните мигове на мача те изпуснаха нарисуваната си победа. Първо Дайо Джаеоба намали в 81-та минута, а в добавеното време от дузпа Йордан Петров изравни.

Отборът на Банско спечели с 1:0 местното дерби срещу Пирин Гоце Делчев. По ирония на съдбата единствения гол вкара бившият играч на неврокопчани Георги Калайджиев, който през лятото премина в Банско. Той направи двойно подаване с Гълъбов и вкара единствения гол.

В Симитли местният Септември спечели с 3:1 срещу най-слабия в групата – Криводол. Домакините откриха чрез Самокишев малко след подновяването за второто полувреме, а в 58-та минута Лазаров удвои. Кроводолци намалиха чрез Манолов, но вторият гол в мача на Лазаров осем минути преди края реши двубоя. Септември са девети, но на едва шест точки от второто място.

Миналогодишният участник в А група Спортист Своге заби силен шамар на амбициозните Чавдар Етрополе, побеждавайки го с 4:1. Васев направи 1:0 преди почивката, а след нея Мутафов, Янков и отново Васев доведоха нещата до 4:0. Почетният гол за етрополци беше дело на Михайлов в 85-та минута от дузпа. С успеха Своге се изкачиха до трето място в класирането

Абсолютният дебютант в професионалния футбол Малеш Микрево продължава страхотните си игри и този път спечели с 1:0 срещу доскорошния участник в родния елит Вихрен Сандански. Възпитаниците на Пламен Мицански удариха "гладиаторите" с късен гол на Юлий Койлушев, който се разписа с глава след центриране отдясно. Така микревци се изкачиха до четвъртото място и са само на шест от лидера Ботев и на две от баража.