Западна Б група, 16 кръг (обзор)

2010-12-05 11:41:00

Лидерът не показа, че му се играе в А група, Етрополе продължи да се дъни

Позакъсалият през сезона Вихрен Сандански успя да спечели с 2:1 домакинството си с лидера в Западната Б група Ботев Враца. Въпреки, че гостите започнаха мача по-добре, в 31-та минута Благой Наков подаде на Петьо Динков, той на Андреев, последва центриране от ляво и Антон Гущеров с глава насочи кълбото в мрежата на Ботев за 1:0.

В 42-ра минута при контраатака на гостите Райков центрира в наказателното поле на Вихрен, но там с крак Асен Чалъков направи безпомощен Бахтерлиев за 1:1. Три минути след почивката Гущеров подаде на Динков, той центрира високо в наказателното поле на гостите и включилия се Благой Наков от воле опъна мрежата на гостите за 2:1.

Ботев ще зимуват на върха, но при успех на Етър срещу Банско, тяхната преднина ще е едва една точка.

Пирин Гоце Делчев завърши с победа сезонът и годината, след като се наложи с 1:0 над хита в групата Малеш Микрево. Мачът се игра пред непрестанен дъжд на тежък и подгизнал терен, на който футболът беше малко. Все пак Атанас Иванов в 69-та минута отбеляза единствения гол, който донесе трите точки на неврокопци. И двата тима имат по 24 точки. Пирин е по-високо в класирането – четвърти.

Още две минимални победи се получиха в мачовете вчера. Ботев Криводол, който се бори със зъби и нокти да остане в Западната Б група спечели с 1:0 срещу добре представящия се през сезона Чавдар Бяла Слатина. Ранен гол на Манолов реши мача в полза на криводолци.

За другия Чавдар (от Етрополе) обаче има две новини – добра и лоша. Лошата е, че загуби от Септември Симитли, при това у дома с 0:1 с гол на Цветелин Ралчовски в 42-та минута и така записа трета поредна загуба във всички турнири. Добра е, че сезонът свърши, а с това и негативната серия.