Западна Б група, 18 кръг (обзор)

2011-03-06 11:21:00

Три нулеви равенства и едва шест отбелязани гола в пет мача на Запад

Поредният кръг в Западната Б група премина под знака на дербито на върха между отборите на Етър и Ботев Враца. То се очакваше с огромен интерес поради факта, че "виолетовите" са категорични, че искат на всяка цена влизане в елита. От друга пък неофициално се твърди, че Враца всячески ще иска да слезе от върха, който държи с пет точки преднина пред съперника си.

Мачът на "Ивайло" не предложи кой знае колко емоции за 3000-те зрители и завърши без отбелязани голове. И все пак предимството беше на страната на "болярите". В последните минути домакините от Етър претендираха за дузпа срещу Мирослав Миндев, която обаче не получиха.

Вихрен завърши 0:0 срещу гостуващия Септември Симитли. Мачът мина без голове, но скандали не липсваха. В триминутното продължение Кирил Андреев от домакините отбеляза гол във вратата на Септември, но попадението беше отменено заради вдигнат флаг за засада от помощник-съдията Трендафил Димитров. Футболистите на Вихрен наобиколиха страничния рефер, а старши треньорът Йордан Самоковлийски го изрита.

Третият мач без отбелязани голове беше в Гоце Делчев между местния Пирин и Спортист Своге. Домакините нацелиха греда през първото полувреме, а след почивката и двата отбора си размениха по няколко положения. Десет минути преди края Своге остана с човек по-малко след като Стоян Тодоров получи червен картон.

Отборът на Чавдар Бяла Слатина записа втора победа от началото на втория полусезон, този път с 1:0 като домакин на хита Малеш Микрево. Единственото попадение в срещата падна още във втората минута и бе дело на Георги Ковачев.

В Кроводол местният Ботев загуби безславно с 1:4 от гостуващия Банско и ако не се откаже от участие до края на шампионата, ще се превърне в единствения изпаднал с игра отбор от двете Б групи.

Банско откри чрез Калайджиев в 12-та минута, но Салиф в 24-та изравни. Последваха нови три гола за гостите, отбелязани от Хазуров на два пъти и от Вайс Кьосов.