Източна Б група, 11 кръг (обзор)

2010-10-24 11:03:00

Отборът на Добруджа е единственият тим в Източната Б група, който се поздрави с успех в 11-я кръг от шампионата. Добричлии спечелиха с 2:1 срещу лидера Черноморец Поморие и завързаха интригата в горната част на класирането.

В 13-ата минута Венцислав Желев изведе добричлии напред в резултата след удар границата на пеналта. В началото на втората част Васил Калоянов изравни, но Младен Димитров донесе трите точки за домакините в 73-ата минута след удар с глава.

В същото време балчишкият Черноморец изпусна възможността да се изравни с водачите, след като завърши 0:0 със стабилния и този сезон тим Светкавица.

Дунав Русе успя да вземе една точка при гостуването си на Брестник край Пловдив. Срещата завърши без голове – 0:0. Домакините се защитаваха добре и почти не дадоха шансове на съперинка за гол. Близо в средата на първата част бе таранът на Дунав Владимир Каптиев, измъкнал се от защитата, но ударът му бе отразен ефектно от вратаря Йордан Линков.

Доростол постигна второ домакинско равенство в шампионата след 1:1 срещу последния във временното класиране Несебър. Домакините получиха гол с началото на второто полувреме, но с попадение на Тихомир Ченешков в 75-та минута успяха да стигнат до точката.

В последния мач Спартак Пловдив и Лудогорец завършиха 0:0 и така гостите оставиха живи мераците си за влизане в А група напролет. Най-чистото положение за домакините изпусна Филип Чипчев в 50-та мин, когато беше изведен от Георги Стоянов, но озовал се сам срещу вратаря на гостите Григоров, би в аут. В самия край на мача тимът от Разград имаше претенции за дузпа.

Мачът Равда – Любимец пък не се игра, заради отказването на домакините през седмицата.