Източна Б група, 12 кръг (обзор)

2010-10-31 08:15:00

Групата има нов лидер, Русе и Разград не решиха на терена дългогодишния междуградски спор

Новакът Доростол свали Черноморец от първото място в Източната Б група, побеждавайки го с 2:0 на стадион "Луи Айер" в Силистра. В 27-та мин Чакъров игра с ръка в наказателното поле и съдията Стоян Денев даде дузпа за Доростол. Георги Бижев бе точен за 1:0. В края на полувремето при центриране от фаул защитникът Боян Николов заби с глава второто попадение за домакините.

След мача целият отбор се събра да празнува – първо в пицария, след това в затвърди добрата си игра с луди танци в местна дискотека.

Регионалното дерби на Източната Б група между отборите на Дунав Русе и Лудогорец Разград завърши без голове. Това беше второ поредно нулево равенство за русенци и трети мач без да успеят да отбележат гол. Неубедителните изяви в последните кръгове оставиха тима на Дунав, който миналата година се бореше за влизане в А груша на девето място в класирането. Лудогорец от своя страна са пети.

Спартак Пловдив излезе на върха в Източната Б група след като спечели рутинно с 2:0 на ст. "Тодор Диев". На два пъти се разписа най-активният в двубоя Йордан Христов, който първо отбеляза в 65-та минута, а след това и девет минути преди края.

Футболистите на Добруджа загубиха с 0:1 у дома от Любимец. Единственото попадение в мача реализира Цветомир Матев в 13 мин. Голът дойде след грешка в защитата на добричлии и след неразчетено излизане на вратаря Христо Николов – Бучи. Малко по-късно гостите можеха и да удвоят, но удар на Емил Петков намери напречната греда.

Закъсалият Брестник започна с летящ старт при новия си треньор Йордан Боздански, като спечели с 2:0 като гост на един от доскорошните лидери Черноморец Балчик. Петър Атанасов се разписа в средата на второто полувреме за 1:0, а втори гол добави Веселин Марчев в самия край на мача. От състава на домакините бе изгонен Костов, а червен картон видя и Марио Георгиев Марио Георгиев от Брестник – за удар на съперник без топка.