Източна Б група, 14 кръг (обзор)

2010-11-14 09:09:00

Пловдивският Спартак се изкачи на първо място в класирането на Източната Б група, след като се наложи с 1:0 като домакин на състава на Любимец. Мачът на ст. "Тодор Диев" беше много оспорван, като гостите с право могат да съжаляват, че не си тръгнаха с точка или три от Пловдив. Те обаче допуснаха относително ранен гол в 15-та минута, който се оказа решаващ за крайния изход. Голмайстор беше Георги Стоянов с удар отляво.

През второто полувреме играчите на Любимец натиснаха домакините и дори удариха греда в средата на вторите 45 минути, но така и не успяха да пронижат мрежата на "гладиаторите".

Късен гол на Лудогорец три минути преди края на редовните 90 прекърши лидера в Източната Б група Черноморец Поморие и амбициозният разградски тим се поздрави с трите точки в дербито на 14-я кръг.

Поне три чисти положения обаче профукаха гостите от Поморие за целия мач. Ситуации не липсваха и пред тяхната врата, а мачът като цяло беше доста равностоен. След загубата поморийци слязоха на трето място в класирането.

Доростол се приближи плътно до лидера Спартак след поредна победа в шампионата, този път с 2:1 над Светкавица. Първият гол отбеляза Игнат Дамянов в 24-та минута – негов първи в шампионата. В началото на втората част Беадир Беадиров завърши с нов гол комбинация между него и Георги Бижев. В 75-та минута "мълниите" намалиха резултата при положение със съмнение за засада.

Иначе домакините от Силистра изиграха поредния си силен мач и имаха още възможности за гол, които пропиляха.

Отборът на Дунав най-сетне донесе радост на верните си фенове, побеждавайки с 2:1 у дома аутсайдера Несебър. Русенци бяха категорично по-добрият отбор, но успяха да строшат бетона на гостите чак в 55-та минута с гол на Недялко Хубенов. Попадението беше първо за тях след 538 минути суша. Веднага след него от дузпа те удвоиха с гол на Ивайло Кирилов.

Течеше последната минута на продължението на двубоя, когато Джунейт Яшар върна един гол, оформяйки крайния резултат в срещата.

Добруджа победи като домакин Брестник с 2:0 в друг мач от кръга. Домакините поведоха с гол на Николай Колев в 33-та минута, който засече центриране на Тодор Данков. В 68-та минута Симеон Симеонов оформи крайния резултат. Това беше четвърта победа за добричлии, които заемат осмо място с 16 т.