Източна Б група, 16 кръг (обзор)

2010-12-05 10:13:00

Светкавица свали Лудогорец на земята, цапна го с 1:0 като гост

В дербито на кръга на Изток Светкавица показа, че формата е временна, но класата е вечна и наказа претенциозния тим на Лудогорец, при това на негов терен в Разград. "Мълниите" победиха с 1:0 пред погледа на спрягания за нов играч на разградчани Еуген Трика. Гостите от Търговище биха с тактика. Те се пробраха в защита и заложиха на контраатака. При една такава в 63-та минута крилото Невен Венков проби и в опита си да центрира, топката влезе в мрежата, смълчавайки повече от 3000 фенове на стадиона. Отличен мач на прави стражът на Светкавица Георгиев.

Лидерът в групата Спартак пък направи грешна стъпка и стигна само до 1:1 с комшиите от Брестник. Гостите изпълниха дузпа в 38-та минута, отсъдена за нарушение срещу Петър Атанасов. Той стреля от бялата точка, но близо двуметровият гигант на вратата на Спартак Стефан Стойчев спаси удара му. В 53-та минута Емил Грозев от Брестник събори в наказателното поле Иван Мекиков и реферът Владимир Овчаров даде наказателен удар за домакините. Йордан Христов реализира хладнокръвно за 1:0. В 77-ата мин Петър Атанасов се реваншира за пропуснатата дузпа и с хубав удар от воле донесе точката на Брестник. Въпреки издънката Спартак остана начело с 25 точки, само с една повече от втория Любимец.

Отборите на Доростол и Черноморец Балчик пък завършиха 0:0 . Мачът се игра пред 1000 зрители на стадион "Луи Айер" в Силистра. Играчите от Балчик приключват полусезона без загуба на чужд терен и ще зимуват на пето място.

В последния мач от кръга Несебър продължи незадоволителното си представяне през сезона и загуби с 0:1 у дома от високолетящия Любимец. Успехът изкачи гостите на втора позиция в лигата с точка по-малко от лидера Спартак.