Източна Б група, 18 кръг (обзор)

2011-03-06 11:38:00

Смяна на местата в дъното, Несебър изплува от последното място

Едва три мача от програмата на Източната Б група се изиграха вчера. Причината е ясна – силно редуцирания брой на отборите, които от 12 стартирали, останаха само девет.

Доскорошния лидер Поморие прие стабилния Светкавица и двата отбора завършиха при резултат 2:2 мача си на градския стадион в крайморския град. Бившият играч на Светкавица Васко Калоянов откри за Поморие, а Любомир Божинов удвои. Късни голове на Николай Вълев – Гонзо и Христо Александров обаче донесоха точката за "мълниите".

Доростол остана лидер в дивизията, след като победи Добруджа с 2:0. Силистренци стигнаха до трите точки пред своя публика с две попадения на Тодорин Димитров, който бе точен в 24-та и 53-та минути. За добричлии официален дебют направи бившия национал Милен Петков, а за домакините – сърбинът Велемир Иванович.

Съставът на Несебър, който до този кръг беше най-слабият неотказал се отбор в групата, победи с 3:1 у дома гостуващия Брестник и напусна последното място, оставяйки там именно съперника си.

Брестник инкасира девети гол в едва два мача. Янчев откри за несебърци в 12-та минута, но последва изравняване. Бившият играч на Левски Борислав Балджийски изведе Несебър отново напред, а същият играч постави точка в спора осем минути преди края с втория си гол в мача.