2015-04-22 09:05:00
Здравият екшън, който се разигра в неделя в Самоков на мача между домакините от Рилски спортист и Места Хаджидимово, доведе до изключването на гостите от състава на Югозападната "В" група.
Места отнася суровото наказание заради бития съдия Борислав Ненков. Мачът в Самоков беше прекратен в 37-ата минута, след като гостите напуснаха терена в знак на протест. Четири минути преди това съдията Борислав Ненков беше отсъдил дузпа за Рилски спортист, която от Места бурно оспориха.
Вратарят им Иван Симеонов дори забил юмрук в лицето на рефера, заради което е получил директен червен картон. Това е накарало треньорът на гостите Лъчезар Дафков да извади отбора си от терена.
Заради това си решение наставникът бе наказан да не изпълнява треньорска дейност в срок от 1 година. Освен това му е наложена глоба от 1875 лева. Ръководството на Места трябва да плати 2500 лева.