Интер покори и света

2010-12-18 21:49:00

Европа поведе с 25:24 срещу Южна Америка в крайните победи

Италианският шампион Интер спечели четвърти трофей за годината, като след Калчото, купата на Италия и Шампионската лига спечели и световната клубна титла.

Това "нерадзурите" постигнаха след 3:0 на финала срещу африканския шампион ТП Мазембе от ДР Конго.

Горан Пандев и Самуел Ето`о вкараха по един гол до 20-та минута и шокираха защитата на африканските шампиони от ДР Конго. Македонецът беше точен в 14-та минута, когато направи добавка след удар от въздуха на Ето`о, а камерунският национал сам направи 2:0 четири минути по-късно след комбинация, преминала
през капитана Хавиер Санети и Пандев.

Третото попадение в мача вкара Джонатан Людовик Биабиани, който се възползва от асистенция на ветерана Деян Станкович.

С успеха си европейския шампион даде преднина на Стария континент в борбата с Южна америка за световно футболно господство на клубно ниво. Европа вече има 25 победи срещу 24 за Южна Америка.