Испания и Португалия разочароваха преди Евро‘21

Начало » Испания и Португалия разочароваха преди Евро‘21
Кристиано Жоао Феликс Португалия
Снимка: Даниел Касас

Испания и Португалия разочароваха с ново нулево реми (след миналата есен) в приятелски на  “Ванда Метрополитано“ в Мадрид, дни преди старта на Евро’21.

Иберийците показаха, че са загубили блясък и с подобна беззъба игра не заслужават да са сред фаворитите за континентална титла след месец. На трибуните жужаха към 20 000 зрители, предимно фенове на Атлетико Мадрид, защото мощно освиркваха Кристиано Роналдо, както винаги от времето с Реал.

Утре на този терен ще рита бившия ни национал Мартин Петров с фланелката на “рохибланкос“-ветерани срещу Реал в благотворителен мач.

Европейските шампиони на Фернандо Сантош ритаха в традиционно-атакуващ стил, гол на защитника Фонте бе отменен за нарушение в атака. Нападателите Кристиано Роналдо, Ренато Санчес и Жоао Феликс (сменен на почивката с Бруно Фернандеш) бяха добре опазени от новият шеф на защитата Пау Торрес и натурализирания французин Аймерик Лапорт, играещ вместо невъзстановен (и пропускащ Евро’21) Серхио Рамос.     

Домакините владееха топка 65 %, но заплашиха само веднъж Руи Патрисио до почивката. Маркос Йоренте работи много качествено, даде скорост и оригиналност, новият капитан Бускетс защити името си, но повече от половината стартирали на Луис Енрике Мартинес показаха, че не са за титуляри срещу силни отбори. В черната листа са Сарабия, Гая, Тиаго Алкантара, Фабиан Руис и Ферран Торрес.

Ферран не само не улучи врата в три голови ситуации, а и егоистично не подаваше на Мората, който му бе дал перфектно дълго центриране преди почивката.

На този фон продължава да буди недоумение решението на Луис Енрике да не викне бързоногите и многофункционални играчи на Реал Асенсио и Лукас Васкес, удължил договор за още две години.

Бившият защитник на Барселона Семедо и 38-годишният Пепе се справиха с новата атака на “червените фурии“. Пепе, който въпреки деветгодишния си опит за Реал срещу Атлетико, за първи път рита на новия им стадион Метрополитано, получи нещо и поиска смяна (с Карвальо).

Кристиано показа пестеливо класа, създавайки две положения, които Диого Жота не вкара.

Унай Симон се справи на вратата с две ключови спасявания. Последния половин час поиграха младите Педри, Ерик Гарсия и Жерар Морено – четвърти голмайстор на Испанското първенство и пресен носител на Лига Европа с Виляреал. Лапорт получи болки и угрижи щаба на Мартинес.  

Коке, шампион на Испания с Атлетико, се включи добре в края, но Руи я изби с плонж.

Алваро Мората, все още отдаден от Атлетико под наем на Ювентус тресна греда след пробив отляво.