2011-05-02 17:45:00
На мястото на Персикети идва Пламен Киряков
Изпълнителният директор на Черноморец ДжанПиеро Персикети ще напусне клуба в края на сезона. На негово място на "Лазур" ще се завърне Пламен Киряков.
Той има опит като управленец и назначението няма да е нищо ново за него. Известно е също, че от новия сезон Черноморец ще акцентира на работата с младите футболисти, пише "Тема Спорт".
Персикети е един от главните виновници за кризата в бургаския клуб след напускането на Красимир Балъков. Заедно с главния мениджър Душан Буковац двамата доведоха половин дузина чуждестранни анонимници, които разбиха състава. За "постиженията" си обаче двамата бяха на яка хранилка в Бургас, докарвайки си по няколко хиляди евро на месец.
После двамата началници си измиха ръцете с треньора Антон Велков, за да се стигне сега до назначението на Георги Василев, който трябва да стабилизира отбора.
