Калиакра изненада Черноморец (видео)

2010-10-23 22:54:00

Вратарска грешка носи точката на бургазлии

Малко не достигна на Калиакра да поднесе сензацията на 11 кръг от "А" група. До 79-ата минута на мача, новобранците в елита водеха с 1:0 на третия в класирането Черноморец. Грешка на опитния им вратар Данчо Господинов обаче лиши колегите му от трите точки. Преди това още в 17-ата минута, отборът от Каварна вкара чрез Георги Кючуков.

Възпитаниците на Красимир Балъков изиграха несериозно мача и съвсем заслужено можеха да бъдат наказани и по-лошо. В 17-ата минута, след изпълнение на пряк свободен удар от Георги Кючуков, топката премина покрай всички футболисти в наказателното поле на Черноморец и излъга вратаря Паскал Борел за 1:0. Гостите от Бургас така и не успяха да наложат някакъв натиск, но въпреки това малко случайно изравниха в 79-ата минута. Муса Койта засече с глава центриране отдясно на Андонио Дос Сантос, при което Йордан Господинов тръгна да буксира коженото кълбо, но не се намеси убедително и бе наказан за 1:1.

След това равенство, Черноморец зае втора позиция с 23 точки, една повече от Литекс и две по-малко от временния водач Левски. Двата отбора обаче са с мач по-малко, който е в понеделник имено помежду им в дербито на кръга.

КАЛИАКРА – ЧЕРНОМОРЕЦ 1:1
1:0 Георги Кичуков (17), 1:1 Муса Койта (79)

КАЛИАКРА: 1.Йордан Господинов, 3.Мартин Димов, 4.Детелин Димитров, 5.Антон Димитров, 8.Ивайло Раденцов, 10.Николай Петров (23-30.Милен Бонев), 15.Антон Петров, 17.Георги Кичуков, 20.Марко Марков (88-11.Диан Кателиев), 22.Четин Садула, 9.Иван Александров (77-23.Георги Станчев)

Резерви: 12.Мирослав Радев, 11.Диан Кателиев, 23.Георги Станчев, 25.Александър Събев, 27.Александър Младенов, 30.Милен Бонев, 31.Георги Филипов
Треньор: Антон Здравков

ЧЕРНОМОРЕЦ: 33.Паскал Борел, 2.Траян Дянков, 4.Енис Хайри, 6.Орлин Старокин, 11.Пламен Крумов, 14.Рикардо Андре, 16.Тодор Паланков (46-8.Марсио Нуньо), 30.Антонио Дос Сантош, 78.Педриня, 9.Адриан Фернандеш (72-77.Георги Андонов), 39.Муса Койта

Резерви: 12.Стоян Колев, 3.Венцислав Бонев, 8.Марсио Нуно, 10.Костадин Дяков, 13.Мартин Тошев, 22.Цветомир Цонков, 77.Георги Андонов
Треньор: Красимир Балъков