Калиакра най-сетне спечели в Албена

2011-02-16 22:21:00

Филипов и Русев носят победата с 2:0 над юношеските национали

Отборът на Калиакра Каварна спечели първия си мач от турнира Албена къп. Възпитаниците на Тони Здравков победиха с 2:0 националния отбор до 19 години, след като досега направиха два равни мача с по 2:2 срещу Светкавица и Доростол.

Футболистите на Калиакра започнаха по-добре срещата и първи имаха възможност да открият резултата. Пет минути след началния сигнал Милен Бонев получи топката от Иван Райчев и стреля над напречната греда. В десетата минута Георги Филипов отправи далечен изстрел, но топката не намери очертанията на вратата. Минута по-късно пак той успя да се реваншира за пропуска си и с безпощаден удар изпрати топката в горния ляв ъгъл – 1:0 за Калиакра.

В 24-та минута Даниел Шмедин напредна добре отдясно и центрира в наказателното поле, но Станчев не успя да реагира по най-добрия начин. Минута по-късно новото попълнение на каварненци имаше шанс да удвои преднината на своите, но ударът му срещна страничния стълб.

Единственото по-опасно положение за младежките национали до 19 години дойде в 27-та минута, когато Василев стреля коварно от корнер, но Господинов се извиси и улови. Вратарят на Калиакра трябваше се намеси успешно и четири минути след почивката, когато Чочев завърши атака на юношеския национален отбор по левия фланг.

В 66-та минута старши треньорът Тони Здравков вкара в игра седмина от титулярите на Калиакра и на практика каварненци започнаха с изцяло нов състав. Колективната смяна удвои остротата на атаките на тима от Каварна. В 80-ата минута Александров простреля вратаря на юношите от упор, но Конов извади в ъглов. Веднага след изпълнението му Десислав Русев посрещна с крак и удвои резултата – 2:0.

Калиакра: Господинов, Бонев, Ан. Димитров,Райчев, Събев, Кичуков, Шмедин, Марков, Кателиев, Филипов, Станчев (66 – Ц. Димитров, Д. Димитров, Тевия, Раденцов, Александров, Н. Петров, А. Петров, Русев)

България (19): Конов, Иванов, Недялков, Кралев, Николов, Славчев, Чочев, Шафранджийски, Кожухаров, Василев, Цекин (Керчев, Ботев, Чаворски, Цветанов, Богданов, Петров)