Късни голове на Чепилов разплакаха Каварна

2011-03-05 17:00:00

Бразилец с голов дебют пред монтанска публика

С два късни гола на Атанас Чепилов, отборът на Монтана измъкна ценна победа с 3:2 над директния си съперник във втората половина на класирането Калиакра. Гостите се виждаха победители три минути преди края на редовното време, но домакините показаха дух и се измъкнаха.

В 13-та минута Атанас Фиданин проби по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Андерсон засече и отбеляза в своя дебют пред домашна публика – 1:0 за Монтана.

Три минути преди края на полувремето при една от малкото атаки на Калиакра, Марко Марков центрира от корнер и Иван Александров възстанови равенството.

След равностойни минути през втората част, в 72-та минута Майкъл Тевия от състава на Каварна излезе сам срещу вратаря на Монтана Христо Иванов, финтира го и вкара за 2:1 в полза на гостите.

Монтана обаче намери сили и три минути преди края с гол на Атанас Чепилов изравни резултата и взе точка в равностойния двубой.

С успеха си днес Монтана е десети с 19 точки, докато Калиакра е две места по-назад с три по-малко. В тази част на класирането нещата се завързаха, след като Академик и Миньор победиха като гости. Сливен също показа воля за излизане от дъното с успех над Пирин.

Монтана – Калиакра 3:2
Голмайстори: 1:0 Андерсон 13 мин, 1:1 Иван Александров – 42 мин, 1:2 Майкъл Тевия 72 мин, 1:1 Атанас Чепилов 87 мин, 3:2 Атанас Чепилов 90+2 мин
Жълт картон: Антон Димитров (Калиакра)
Стадион: "Огоста" 1000
Съдия: Георги Йорданов

Монтана: 1. Хр. Иванов, 2. Мечечиев, 25. Николов, 6. Трифонов, 18. Фиданин, 21. Д. Гаджев, 8. Илиев, 20. Андерсон, 10. Христов, 9. Едуардо, 11. Чепилов
Резерви: 12. Левашки, 13. Домакинов, 14. Личков, 16. Мичев, 7. Тодоров, 23. Гайтанов, 15. Аврамов
Старши треньор: Атанас Джамбазки

Калиакра: 1. Цв. Димитров, 3. Димов, 4. Д. Димитров, 5. А. Димитров, 6. Тевия, 17. Кичуков, 8. Раденцов, 15. Петров, 18. Русев, 20. Марков, 31. Филипов
Резерви: 29. Господинов, 9. Александров, 14. И. Иванов, 16. Шмедин, 23. Станчев, 30. Бонев
Старши треньор: Антони Здравков