Левски би с 3:0 Монтана

2010-11-27 15:47:00

Дани Младенов и Гара Дембеле бележат на "Огоста"

Левски победи като гост Монтана с 3:0 в 15 кръг на А група. За монтанци това бе трета поредна загуба. Точни за "сините" на стадион "Огоста" бяха Дани Младенов (26) и Гара Дембеле (61,90+2).

Гостите от София излязоха с по-голямо самочувствие и след няколко положения пред вратата на Христо Иванов, стражът на монтанци капитулира в 26-ата минута. Груба грешка на Антон Личков и Станислав Жеков в наказателното поле подари топката на Жоазиньо. Бразилецът преодоля Христо Иванов и центрира към Дани Младенов, който без проблем вкара с глава в опразнената врата. Преди това още в началото, футболистите на Ясен Петров можеха да стигнат до уникално попадение. След центриране на Веселин Минев, с гръб към вратата Лъчезар Балтанов удари топката с пета от въздуха. Кълбото полетя коварно към горния десен ъгъл на вратата и само страхотният рефлекс на Христо Иванов предотврати фамозния гол.

Монтанци пропиляха най-чистото си положение да се върнат в мача в 30-ата минута. Владимир Мичев изведе Атанас Чипилов отдясно сам срещу Божидар Митрев. Нападателят стреля силно от малък ъгъл, но право в тялото на стража на гостите.

Изходът на мача бе предрешен в 61-ата минута на мача. Неубедителна изява на Христо Иванов във вратарското поле след изпълнение на ъглов удар, позволи на Гара Дембеле да го изпревари и с глава да удвои резултата.

Домакините имаха две отлични възможности да намалят в 67-ата минута. Първо Луис Едуардо със задна ножица бе близо до гола, но Сержиньо Грийн отклони топката в корнер. При последвалото изпълнение Димитър Илиев се размина с почетното попадение.

В даденото от съдията Ивайло Стоянов четириминутно продължение на срещата, Гара Дембеле вкара втория си гол в мача, отново след слаба намеса на Христо Иванов.

МОНТАНА – "ЛЕВСКИ" 0:3
0:1 Даниел Младенов (26), 0:2 Гара Дембеле (61, 90+2)

МОНТАНА: 1.Христо Иванов, 2.Георги Мечечиев (72-15.Георги Аврамов), 4.Станислав Жеков (57-20.Мирослав Иванов), 6.Тихомир Трифонов, 14.Антон Личков, 21.Даниел Гаджев, 8.Димитър Илиев, 16.Владимир Мичев, 5.Ахмед Хикмет (57-17.Венцислав Христов), 9.Луис Едуардо, 11.Атанас Чипилов

Резерви: 23.Юлиан Левашки, 18.Атанас Фиданин, 13.Димитър Наков, 20.Мирослав Иванов, 19.Венцислав Алдев, 15.Георги Аврамов, 17.Венцислав Христов
Треньор: Атанас Джамбазки

"ЛЕВСКИ": 12.Божидар Митрев, 2.Дъстли Мулдер, 3.Сержиньо Грийн, 55.Йордан Милиев, 14.Веселин Минев, 45.Владимир Гаджев (66-7.Александър Александров (87-6.Майкъл Тевия), 30.Лъчезар Балтанов, 17.Даниел Младенов (78-28.Александър Киров), 20.Жоазиньо, 16.Мариян Огнянов, 39.Гара Дембеле

Резерви: 1.Георги Петков, 5.Иво Иванов, 4.Стефан Станчев, 6.Майкъл Тевия, 7.Александър Александров, 28.Александър Киров, 29.Исмаил Иса
Треньор: Ясен Петров