Левски лази, ЦСКА гази

2011-02-26 20:17:00

ЦСКА с впечатляваща победа, вкарва четири гола, бие с 3:1. Скандално поведение срещу публиката на "червените"

Въпреки че игра 45 минути без публика отборът на ЦСКА спечели с 3:1 срешу Левски, при това на терена на вечния съперник.

Полицията скандално изгони платилите по 15 лв за билет фенове на ЦСКА на полувремето. По-късно стана ясно, че причината запалянковците да бъдат брутално налагани с палки е нападение над полицай,

ЦСКА поведе в 33-та минута с гол на Мишел Платини, който се възползва от комична изява на Йордан Милиев и Божидар Митрев и отбеляза на почти празна врата.

Минута след началото на втората част перфектна атака на "червените" доведе до втори гол в тяхна полза. След като първо се размина пред вратата, Платини получи отлична топка от Нелсън и със силеш шут отблизо удвои.

В 66-та минута ЦСКА изпълни заучено положение след фаул, а пред вратата най-съобразителен се оказа пазачът на Гара Дембеле Апостол Попов, който отблизо покачи на 3:0.

Малко след това при фаул на тъчлинията Александър Тонев и Христо Йовов се сдърпаха, за което и двамата видяха картони с червен цвят.

В 72-та минута несигурно игра защитата на ЦСКА и след прострелно центриране на Дембеле Костадин Стоянов насочи топката към вратата си, там Иван Караджов не се намеси добре и Левски намали на 1:3.

Левски – ЦСКА – 1:3 (0:1)
голмайстори: 0:2 Мишел Платини 33, 48, 0:3 Апостол Попов 65, 1:3 Костадин Стоянов 74-автогол

състави:
Левски: Божидар Митрев, Дъстли Мюлдер, Сержиньо Грийн, Жанвион Юлу-Матондо (66-Мариян Огнянов), Гара Дембеле, Христо Йовов, Веселин Минев, Даниел Младенов (52-Исмаил Иса), Дарко Тасевски, Владимир Гаджев, Йордан Милиев

ЦСКА: Иван Караджов, Костадин Стоянов, Тодор Янчев, Спас Делев (84-Килиън Шеридън), Румен Трифонов, Мишел Платини (90-Коста Янев), Иван Бандаловски, Апостол Попов, Александър Тонев, Маркиньос, Грегъри Нелсън (58-Борис Галчев)

главен съдия: Антон Генов
червени картони: Христо Йовов (Левски) 69, Александър Тонев (ЦСКА) 69
Жълти картони: Дарко Тасевски, Веселин Минев, Йордан Милиев (Левски), Александър Тонев, Румен Трифонов, Спас Делев, Маркиньос (ЦСКА)

стадион: Георги Аспарухов, зрители: 15 000