Левски почна с победа, а Гара с гол

2011-01-26 17:18:00

"Сините" безпощадни срещу Александруполис, на два пъти гредите спасиха гърците

Отборът на Левски започна с летящ старт новата футболна година. Възпитаниците на треньора Ясен Петров се разправиха с лекота с гръцкия си съперник Александрупулис и го победиха категорично с 4:0. Освен головете, левскарите на два пъти удариха и гредите. Трима вратари се пуснаха в игра за "сините", но Митрев, Акалски и Илиев само измръзнаха без никаква работа под гредите.

През първата част Левски не остави и грам съмнение в превъзходството си. "Сините" доминираха тотално, а пред вратата на Петридис се редяха положение след положение. Пропуски пред гръцкия страж Петридис обаче направиха Тасевски, Йовов и Дембеле.

28 минути след началото на мача Дъстли Мюлдер се понесе по крилото и подаде пред вратата. Там Тасевски триково пропусна към връхлитащия Гара Дембеле, който откри головата си сметка за годината – 1:0.

Десет минути след това дебютантът в състава на Левски Иван Горанов центрира, а пред вратата без подготовка удар отправи Дани Младенов, но за негово съжаление топката срещна гредата.

Втората част започна с изцяло нов "син" състав. На терена от тези, които приключиха първото полувреме останаха само стражът Акалски (влязъл в 31-та минута) и Владимир Гаджев (влязъл в 8-та минута на мястото на контузилият се Даниел Димов).

Новите обаче започнаха напористо и в 48-та минута Александър Киров беше повален в наказателното поле, а миг след това Гаджев от бялата точка покачи на 2:0.

Последва втора греда в актива на "сините", като този път късметът не беше със Сашо Александров – Кривия.

Третият гол обаче не закъсня и след центриране на Мариян Огнянов от корнер в 74-та минута Александър Киров се извиси над всички и направи резултата класически. Крайното 4:0 направи Миро Антонов в 87-ата минута.

Левски – Александрупулис 4:0
Голмайстори: 1:0 Гара Дембеле 28 мин, 2:0 Владимир Гаджев 49 мин (д), 3:0 Александър Киров 74 мин, 4:0 Mирослав Антонов 87 мин

Левски: 12. Митрев, 2. Мюлдер, 55. Милиев, 30. Стамболийски, 26. Щърков, 10. Йовов, 8. Димов, 22. Тасевски, 17. Младенов, 39. Дембеле, 15. Горанов

Резерви:23. Илиев, 85. Акалски, 4. Станчев, 5. Иванов, 3. Грийн, 14. Минев, 16. Огнянов, 45. Гаджев, 7. Александров, 28. Киров, 11. Антонов, 20. Жоазиньо

Старши треньор: Ясен Петров