Левски се излага срещу слабак

2011-02-06 12:18:00

Кандидат шампионът не можа да бие последния в Словакия, Дубница удари и греда

Отборът на Левски изигра втората си контрола от началото на подготовкта за пролетния полусезон в А група. Съперник на "сините" беше последният в словашкия елит Дубница, но те не успяха да го пречупят и мачът завърши 2:2.

Играчите на словашкия тим имаха леко надмощие в първите минути на мача, когато Акалски трябваше да спасява шут на Полач, а веднага след това топката намери гредата зад него и излезе в аут. В типичния си стил, словаците играеха на ръба на грубата игра, което изнерви на няколко пъти състезателите на Левски.

"Сините" обаче ги удариха с най-силното си оръжие. Мощен пробив на Дембеле в 35-та минута доведе до негово центриране пред вратата, където последва голямо меле, а младията Христо Попадиин се оказа най-съобразителен и вкара топката във вратата за 1:0.

Левски обаче не успя да се оттегли на почивка с гол аванс, след като в последната минута на полувремето съперникът получи право да изпълни дузпа. Брушко беше точен от бялата точка за 1:1.

Резервата в този мач Божидар Митрев прояви хладнокръвие в 48-та минута, когато спаси сигурен гол срещу останалия сам срещу него Кузма.

Час след началото на мача Ясен Петров замени всички играчи на терена и това изглежда даде положителен тласък в играта на "сините", които все по-дълго се заседяваха в полето на съперника.

Двата тима си размениха по един гол в самия край на мача. Първо Йовов изведе Иса сам срещу вратаря и нападателят го прехвърли елегантно за 2:1, а в последните секунди грешка в "синята" отбрана позволи на Горелка да "опари" българите за 2:2.

Левски – Дубница 2:2
Голмайстори: Христо Попадиин 35 ми, 1:1 Брушко 45 мин (д), 2:1 Исмаил Иса 83 мин, 2:2 Горелка 90 мин

Левски: 85. Акалски, 4. Станчев, 30. Стамболийски, 55. Милиев, 14. Минев, 45. Гаджев, 16. Огнянов, 22. Тасевски, 15. Горанов, 39. Дембеле,26. Попадиин
Резерви: 12. Митрев, 2. Мюлдер, 5. Иванов, 11. Видович, 3. Грийн, 10. Йовов, 8. Димов, 7. Александров, 29. Иса, 21. Антонов, 6. Юлу Матондо
Старши треньор: Ясен Петров

Дубница: 30. Игаз, 3. Бено, 5. Ваврик, 20. Ношек, 22. Брушко, 9. Поражик, 16. Изволд, 13. Тружка, 21. Полач, 18. Кузма, 11. Шулек
Резерви: 15. Ларотока, 27. Аугустино, 14. Луптак, 23. Горелка, 17. Машер, 4. Варга, 1. Урмински
Старши треньор: Петер Гергели