Левски се измъчи с Академик

2010-11-13 15:50:00

"Сините" направиха най-слабия си мач от началото на сезона, едвам бият новаците с 1:0

Левски направи безобразно слаб мач срещу Академик и бе на път да загуби нови точки в борбата за първото място в родната А група. "Сините" играха Ганкиното цял мач, но гол в края на първото полувреме, дело на Исмаил Иса, им донесе трите точки.

Футболистите на Ясен Петров сътвориха едва две по-опасни положения пред Емил Михайлов през първото полувреме. В 13-ата минута Владимир Гаджев стреля, но ударът му срещна гредата. В продължението на първата част, Исмаил Иса вкара за 1:0. Гаджев разигра към Андвеле Слори, той бе изпреварен от Иван Иванов, но избитата топка попадна в Иса, който необезпокояван в наказателното поле прати кълбото в мрежата на "студентите". В 36-ата минута, Йордан Милиев за малко да си отбележи автогол. Петър Кюмюрджиев центрира в наказателното поле на Левски, бранителят направи шпагат, но топката мина на сантиметри покрай левия страничен стълб.

През второто полувреме всички на стадиона заспаха от скуката, която предложиха двата отбора. Академик играха прибрани в собствената си половина и единствено разчитаха на Стойко Сакалиев в предни позиции. Бившият "армеец" не се запомни с нищо смислено, а накрая си изкара и жълт картон за разправии. Левски пък спукаха топката от ритане, без да измислят нещо в атакуващ план.

"ЛЕВСКИ" – АКАДЕМИК (Сф) 1:0
Голмайстор: Исмаил Иса (45+1)

"ЛЕВСКИ": 85.Кирил Акалски, 2.Дъстли Мулдер, 55.Йордан Милиев, 3.Сержиньо Грийн, 14.Веселин Минев, 10.Христо Йовов (22-16.Мариян Огнянов), 45.Владимир Гаджев, 23.Андвеле Слори (46-7.Александър Александров), 20.Жоазиньо, 28.Александър Киров (64-17.Даниел Младенов), 29.Исмаил Иса

Резерви: 12.Божидар Митрев, 4.Стефан Станчев, 5.Иво Иванов, 7.Александър Александров, 16.Мариян Огнянов, 17.Даниел Младенов, 30.Лъчезар Балтанов
Треньор: Ясен Петров

АКАДЕМИК: 33.Емил Михайлов, 5.Мартин Сечков, 6.Петър Кюмюрджиев, 13.Юлиян Петков, 16.Иван Иванов, 10.Аспарух Василев (55-17.Михаил Александров), 19.Михаил Петров, 21.Пиер Мбемба, 9.Ивайло Димитров (76-18.Кирил Динчев), 4.Иван Редовски (59-11.Самир Аясс), 8.Стойко Сакалиев

Резерви: 85.Борислав Стоянов, 2.Никола Асенов, 18.Кирил Динчев, 11.Самир Аясс, 14.Любен Николов, 17.Михаил Александров, 22.Маркос Бонфим
Треньор: Борис Ангелов