Левски смля от бой Динамо Москва

2011-02-11 18:41:00

Гара Дембеле над всички с гол и два паса за 3:1 срещу многомилионната руска селекция

Отборът на Левски изигра най-добрия си мач от началото на подготовката за пролетния полусезон в А група след като в контролен мач се наложи над руския гранд Динамо Москва с 3:1. Двубоят беше финал на турнира Alki Winter Tournament в Агия Напа. "Сините" решиха срешата с голове преди почивката, дело на трима от чужденжците в отбора.

Левски започна атомно с атака по десния фланг, при която Дани Младенов подаде на Дембеле, той на Тасевски и македонецът реализира красиво в горния ляв ъгъл за 1:0.

Ведна след това обаче Динамо изравни, след като центриране отясно бе засечено с глава от Кевин Курани.

В 16-та минута дойде моментът, в който новото попълнение Матондо изигра коронния си танц след гол. Той заби топката с глава във вратата след центриране на развилнелият се по крилото Гара Дембеле.

Течеше 33-та минута, когато участвалият дейно в първите два гола Гара получи топката пред пеналта, стреля силно и топката се удари в гредата преди да навести руската мрежа за трети път.

В 43-та минута Дъстли Мюлдер фаулира Смолов и съдията назначи дузпа. Зад топката застана бившият играч на Леверкузен и Ливърпул Андрий Воронин, който обаче беше нещастен да види как кълбото се отбива от крака на Божидар Митрев.

През втората част започнаха промените в двата състава и качеството на играта спадна чувствително. В 59-та минута Юсупов стреля от двайсетина метра, но Божидар Митрев спаси с впечатляващ рефлекс в корнер.

Левски – Динамо Москва 3:1
Голмайстори: 1:0 Дарко Тасевски 2 мин, 1:1 Кевин Курани 1:1, 2:1 Матондо 12 мин, 3:1 Гара Дембеле 33 мин

Левски: 12. Митрев, 2. Мюлдер, 55. Милиев, 3. Грийн, 14. Минев, 10. Йовов, 45. Гаджев, 22. Тасевски, 17. Младенов, 39. Дембеле, 6. Матондо
Резерви: 85. Акалски, 23. Илиев, 4. Станчев, 5. Иванов, 11. Видович, 30. Стамболийски, 8. Димов, 16. Огнянов, 7. Александров, 29. Иса,