Лека победа за Локо София

2011-02-28 19:52:00

Горанов и Иванов герои за домакините срещу Монтана в последния мач от 16-я кръг

Два гола, по един във всяко от полувремената бяха достатъчни на столичния Локомотив да спечели с 2:0 над средняка Монтана и да излезе на трето място в А група, само на точка зад втория Левски.

Локомотив беше по-активния тим през целия мач и в 32-та минута "железничарите" получиха правото да изпълнят дузпа след игра с ръка на Георги Мечечиев. Зад топката минута по-късно застана Румен Горанов и не сбърка – 1:0.

След почивката Локомотив стигна и до гол на успокоението, дошъл в 69-та минута. Топката стигна до Иво Иванов на върха на атаката, той стреля, вратарят спаси първия му удар, но беше безпомощен при втория – 2:0.

В последните минути Локомотив даде умишлено инициативата на гостите, търсейки трети гол на контраатака. Въпреки няколкото опасни влизания на играчите от Монтана в половината на софиянци, гол в тяхнате сметка не падна.

Победата изведе Локомотив до третото място във временното класиране с 31 точки, с една по-малко от втория Левски. Ако "железничарите" спечелят срещу "сините" в следващия мач, то те ще излязат на втора позиция в подреждането.

Локомотив София – Монтана 2:0
Голмайстори: 1:0 Румен Горанов 33 мин (д), 2:0 Иво Иванов 69 мин

Жълти картони:
Национален стадион "Васил Левски", 300
Съдия: Стефан Спасов

Локомотив: 22. Пейков, 17. Димитров, 37. Гаров, 14. Лахчев, 11. Добрев, 15. Горанов, 18. Караджинов, 21. Писаров, 25. Йорданов, 7. Джонсън, 88. Романов
Резерви: 84. Галев, 28. Атанасов, 19. Върбанов, 23. Иванов, 10. Дафчев, 77. Идриси, 99. Саидходжа
Старши треньор: Диян Петков

Монтана: 1. Хр.Иванов, 2. Мечечиев, 13. Домакинов, 14. Личков, 25. Николов, 6. Трифонов, 21. Гаджев, 16. Личев, 8. Илиев, 9. Едуардо, 11. Чепилов
Резерви: 23. Левашки, 18. Фиданин, 7. Георгиев, 15. Аврамов, 24. Гайтанов, 10. Христов, 20. Андерсон
Старши треньор: Атанас Джамбазки