Литекс загуби шампионското дерби

2011-02-09 16:45:00

Дузпа в последната минута донесе победата на румънците

Отборът на Литекс загуби с 2:3 от румънския шампион КФР Клуж в първата си контрола по време на лагера в турския средиземноморски курорт Анталия. На два пъти първенецът на северната ни съседка излизаше напред в резултата, но с "бразилски" голове на Том и Сандриньо възпитаниците на Любослав Пенев изравняваха. Все пак с гол на Каду от дузпа съперникът взе победата в мача.

След равностойни начални минути Бе Зерби изведе Пералта сам срещу стража на родния шампион Винисиус и той не сбърка, правейки резултата 1:0 за румънците.

Мачът продължи двуостро, с интересни моменти и пред двете врати. Така дойде 39-та минута, в която мнохогодова комбинация на "оранжевите" преминала през Дока, Сандриньо и Георги Миланов беше завършена от Том за 1:1.

Клуж си върна предимството в мача в 57-та минута, когато Коме центрира остро и Ора засече топката във вратата на ловчанлии за 2:1.

Час и пет минути след началото на мача Дока проби отляво и след центрирането му Сандриньо подложи крак за 2:2.

В последната минута на мача Александър Барт повали Бастос в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Каду реализира за крайното 3:2 в полза на КФР Клуж.

Литекс – КФР Клуж 2:3
Голмайстори: 0:1 Пералта 11 минута, 1:1 Том 39 мин, 1:2 Ора 57 мин, 2:2 Сандриньо 65 мин, 2:3 Каду 90 мин (д)

Литекс: 31. Винисиус, 4. Берберович, 2. Барт, 22. Николов, 5. Венков, 10. Сандриньо, 32. Руменов, 17. Г.Миланов, 8. Том, 15. Дока, 11. Папе Диуф
Резерви: 30. Александров, 14. Джерманович, 16. Попов, 20. Нене, 24. Здравчев
Старши треньор: Любослав Пенев

КФР Клуж: 50. Минка, 4. Банин, 20. Каду, 24. Рада, 66. Едимар, 8. Кивуву, 28. Коме, 11. Никоара, 18. Пералта, 10. Бе Зерби, 29. Батин
Резерви: 60. Амодио, 99. Мокамо, 55. Нуно Диого, 16. Бастос, 22. Ора, 85. Буд, 2. Паун, 19. Негруд
Старши треньор: Алин Минтеуан