Литекс изтърва украинци

2011-02-18 21:21:00

"Оранжевите" вкараха три на Карпати, допускат толкова и във вратата си

Шампионът Литекс и украинският Карпати Львов завършиха наравно 3:3 в приятелски мач, игран в Турция. Всичките шест гола в срещата паднаха след почивката, като Карпати изравни в последната 90 минута след спорно положение за засада.

През първото полувреме Литекс имаше възможност да открие резултата чрез Дока Мадурейра и Петър Занев, но ударите на двамата не намериха целта.

В 58-та минута Том откри резултата в полза на "оранжевите" след изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение срещу бразилеца. Само седем минути по-късно Федецкий си вкара автогол след бърза атака на Литекс и удар на Деян Джерманович.

След още четири Гудма намали изоставането на Карпати след извеждащо подаване зад защитата на "оранжевите". Десет минути по-късно Георги Миланов беше отстранен от игра заради втори жълт картон и на негово място влезе Ангел Здравчев.

В 80-та минута нова добра атака на украинците завърши с гол на румънеца Разван Кочиш за 2:2. Само 120 секунди по-късно центриране на Христо Янев намери Джерманович и последният отново даде аванс за Литекс – 3:2, разписвайки се с глава.

В последната минута на срещата Кочиш оформи равенство 3:3 след спорна ситуация. Страничният съдия на мача сигнализира за засада при атаката на Карпати, но главният рефер Владимир Петяй не зачете отсъждането му и призна попадението.

Литекс: Урош Голубович, Александър Барт, Петър Занев, Джамал Берберович, Пламен Николов, Николай Бодуров, Деян Джерманович, Дока Мадурейра, Уелингтом да Силва – Том, Алехандро Сандриньо, Небойша Йеленкович (Илия Миланов, Михаил Венков, Христо Янев, Момчил Цветанов, Страхил Попов, Георги Миланов, Румен Руменов, Ангел Здравчев)