Литекс напердаши евробоец

2011-02-12 20:50:00

Нови попълнения носят победата с 2:0 на "оранжевите" срещу полския първенец Лех

Българският шампион Литекс победи с 2:0 шампиона на Полша Лех Познан във втората си контрола в турския курорт Белек. Новите попълнения Деян Джерманович и Пепе Диуф отбелязаха головете съответно в 54-тата и 84-тата минута. Литекс имаше превъзходство в целия мач и тотално надигра хита в "Лига Европа", воден от легендарния Хосе Мария Бакеро.

Литекс откри резултата в 54-та минута чрез босненския таран Деян Джерманович, който завърши атака на Занев и Том. Левият бранител проби по фланга, центрира в наказателното поле, където Том изпревари полски футболист и продължи топката към Джерманович, за когото не беше проблем от близко да я вкара.

В 84-ата минута Литекс направи 2:0 благодарение на новото си попълнение Диуф, което докопа топката след меле, предизвикано от изсипване на топката от Христо Янев.

Литекс: Урош Голубович (57- Евгени Александров), Джемал Берберович, Петър Занев (72- Михаил Венков), Пламен Николов (63- Александър Барт), Николай Бодуров (75- Илия Миланов), Христо Янев, Деян Джерманович (57- Алиуна Папе Диуф), Франсиско да Силва-Дока (60- Момчил Цветанов), Румен Руменов, Уелингтом да Силва-Том (75- Ангел Здравчев), Георги Миланов (63- Страхил Попов)