Литекс не срещна проблеми с Вихрен

2011-02-01 17:16:00

Сенегалецът Диуф откри резултата, Бодуров го удвои

Шампионът Литекс спечели пореден мач от подготовката си за пролетния полусезон, този път с 2:0 над Вихрен Сандански. Двубоят се игра на градския стадион в планинския град.

Логично, "оранжевите" бяха по-стойностния тим и прекараха сериозна част от чистото игрово време в атаки към вратата на Бахтерлиев и Симеонов. Още в петата минута първият изби шут на Георги Миланов, но топката беше довкарана от добра пласираният сенегалец Алиуна Папе Диуф – 1:0.

Последваха няколко добри атаки към двете врати, а в 37-та минута вратарят на Литекс Урош Голубович спаси ефектно удар на Кръстев.

Ловчанлии смениха целия си състав на полувремето, но това не ги отслаби. След час игра резултатът стана 2:0 в тяхна полза, след като националът Николай Бодуров със задна ножица заби втори гол.

Добри впечатления остави и новото попълнение Джерманович, който беше близо до дебютен гол за Литекс в 65-та минута.