Литекс сгъна на четири Берое

2011-03-07 20:16:00

Дока с хеттрик за шампионите за тяхната девета поредна победа в първенството

Лидерът в А група Литекс разгроми Берое Стара Загора като домакин с 4:0 в последна среща от 17-ия кръг и записа девета поредна победа в българското футболно първенство. След този успех Литекс има 43 точки на върха в класирането и води с 8 точки пред втория Левски.

Дока Мадурейра вкара хеттрик за "оранжевите", а един гол добави резервата Деян Джерманович. Домакините наложиха превъзходство от самото началото на мача и създадоха няколко голови възможности.

В 28-та минута след грешка в отбраната на Берое Литекс поведе в резултата с попадение на бразилеца Дока Мадурейра. Той завърши атака започната от Сандриньо, преминала през Христо Янев и прати почти от голлинията на празна врата топката във вратата на Теодор Скорчев.

Минута преди края на полувремето Дока вкара втория си гол в срещата. Той се възползва от асистенция на Петър Занев, който напредна отляво и намери отлично Дока в наказателното поле.

В 70-та минута бразилецът оформи своя хеттрик, след като отбеляза с глава отблизо след пас на Том. Само три минути, след като влезе като резерва Деян Джерманович направи 4:0, след като вкара с глава след асистенция на Христо Янев.

Литекс – Берое 4:0

Голмайстори: 1:0 Дока 28 мин, 2:0 Дока 44 мин, 3:0 Дока 70 мин, 4:0 Деян Джерманович 77 мин
Жълти картони: Николай Бодуров, Пламен Николов (Литекс)
Стадион: Градски, 700
Съдия: Атанас Димитров

Литекс: 31. Винисиус, 33. Бодуров, 22. Николов, 4. Берберович, 3. Занев, 8. Том, 10. Сандриньо, 23. Йеленкович, 7. Янев, 15. Дока, 11. Диуф
Резерви: 30. Александров, 2. Барт, 14. Джерманович, 16. Попов, 17. Г.Миланов, 18. И.Миланов, 27. Цветанов
Старши треньор: Любослав Пенев

Берое: 33. Скорчев, 27. Ямуков, 23. Томаш, 24. Бачев, 28. Пенев, 16. Велев, 10. Генчев, 32. Резенде, 88. Димитров, 21. Христов,
19. Златинов
Резерви: 1. Теменлиев, 71. Танев, 6. Мечев, 20. Станков, 3. Тодоров, 8. Филипов, 30. Ковачев