Локомотив излъга Славия в лудо дерби

2010-11-27 20:17:00

"Железничарите" победиха с 4:3 в мач от последния есенен кръг

Седем гола, две дузпи, червен картон и порой от жълти видяха зрителите на мача между Локомотив София и Славия, който завърши с успех с 4:3 за "железничарите", които бяха и символични домакини в дербито.

Мачът тръгна отлично за Локомотив, които бяха напред след само три минути игра. Грешка в защитата позволи на Искрен Писаров да овладее и да разстреля Стефано Кунчев за 1:0. Четвърт час по-късно стражът на "белите" беше изгонен малко спорно с директен червен картон след като спря извън пеналта Цветан Генков.

Славия все пак изравни резултат с гол от дузпа на Николай Божов, но веднага след това Светослав Дяков върна предимството на "железничарите". Седем минути след това Локо вече водеше с 3:1 с втори гол на Искрен Писаров.

Лудото първо полувреме продължи с нов "бял" гол, този път дело на Галин Богданов, който беше изпуснат от защитата.

Дъждът от голове продължи веднага след почивката. Продължителна акция пред резервата на Славия Емил Петров завърши с попадение на Цветан Генков, който не сбърка от десетина метра.

В 63-та минута Божов се вряза в наказателното поле и беше спрян непозволено от защитата. Зад топлата застана Даниел Пеев, който хладнокръвно отбеляза за 4:3. Минута след това домакините избиха от голлинията и запазиха лидерството си.

Славия имаха още един голям шанс за изравняване, но в 84-та минута Боян Пейков спаси удар на Божов, а след това топката се отби от напречната греда.

Успехът укрепи Локомотив в челото. Те са четвърти с 28 точки. Славия е осми с 23 точки.

ЛОКОМОТИВ СФ – СЛАВИЯ 4:3
1:0 Искрен Писаров 3 мин, 1:1 Николай Божов 18 мин (д), 2:1 Светослав Дяков 29 мин, 3:1 Искрен Писаров 36 мин, 3:2 Галин Богданов 42 мин, 4:2 Цветан Генков 46 мин, 4:3 Даниел Пеев 64 мин (д)

ЛОКОМОТИВ СФ: 22. Боян Пейков, 17. Ивайло Димитров, 12. Дарко Савич, 28. Атанас Атанасов, 14. Милен Лахчев, 15. Румен Горанов, 21. Искрен Писаров, 8. Светослав Дяков, 9. Цветан Генков-к, 25. Преслав Йорданов (58 – 7. Димо Атанасов), 88. Романов

Резерви: 84. Галев, 11. Кристиян Добрев, 37. Илиян Гаров, 18. Калоян араджинов, 10. Марчо Дафчев, 23. Иво Иванов

Старши треньор: Диян Петков

СЛАВИЯ: 1. Стефано Кунчев, 21. Богомил Дяков-к, 22. Виктор Генев, 25. Виктор Дениран, 15. Галин Богданов, 7. Илия Илиев, 33. Галин Иванов, 77. Даниел Пеев, 17. Божов, 9. Христов, 20. Р.Димитров (19 – 12. Емил Петров)

Резерви: 19. Барбоса, 2. Дреновички, 44. Мечев, 5. С.Георгиев, 24. Цачев, 8. Павлов

Старши треньор: Емил Велев