Локо Горна и Спартак Плевен врътнаха равен

2010-10-25 11:27:00

Вратарят на Спартак Николай Христов пази като лъв, хваща всичко

Локо Горна Оряховица не успя да спечели в пореден мач от Северозападната В група, след като изпусна да победи у дома възродения тим на Спартак Плевен и мачът завърши 1:1.

Горнооряховци имаха сериозни амбиции преди началото на сезона, но сега кретат в дъното, а плевенчани които съживиха Спартак се надяваха на достойно представяне във В група. И двата отбора сега са в дъното с равни точки.

Мачът помежду им обаче предложи доста емоции на публиката. Първата част не предложи кой знае колко положения, но тогава паднаха и двата гола. Първо точен за домакините в 18-та минута беше Тодор Господинов, засякал центриране на Миро Гавазов.

След седем минути обаче по подобен начин Пламен Николов от Спартак изравни. През второто полувреме "железничарите" се хвърлиха да взимат трите точки, но голям мач за спартаклии направи вратарят им Николай Христов, който спаси всичко опасно пред вратата си.

Локомотив са 13-ти в шампионата, а Спартак с място по-надолу – 14-ти. И двата отбора са с по 11 точки след 11 изиграни кръга.