Локо Пд би Левски на Герена (видео)

2010-10-30 19:54:00

Кирил Акалски пуска два гола при дебюта си за "сините"

Локомотив (Пд) победи Левски с 2:1 на стадион "Георги Аспарухов" в София. Първо Здравко Лазаров откри в 18-ата минута. Електричката се възползва от подаване на Христо Златински. След 34 минути игра Базил де Карвальо удвои преднината на гостите след колективна грешка в отбраната на "сините". В 74-ата минута Левски върна едно попадение след гол на Мариян Огнянов, но силите на домакините стигнаха само за една греда на Сержиньо Грийн в продължението на мача. В 87-ата минута Александър Александров дори бе изгонен след като получи втори жълт картон от рефера Ивайло Стоянов.

Локомотив направиха страхотно първо полувреме и закономерно "сините" губеха до почивката с два гола. В 17-ата минута Здравко Лазаров комбинира на скорост с Христо Златински, той напредна отляво в наказателното поле и върна към Електричката. За опитния футболист на "смърфовете" не остана нищо друго освен да насочи топката към опразнената от Кирил Акалски врата и не сгреши. В 34-ата минута след центриране от ъгловия удар, Ерош овладя извън наказателното поле и върна в пеналта към Базил Де Карвальо, който остана непокрит на 5 метра от вратата и с лекота вкара за 2:0.

Футболистите на Ясен Петров можеха да допуснат още толкова гола, но удари на Драги Коцев и Базил де Карвальо бяха спасени от Акалски. В 40-ата минута след грешка на Дъстли Мюлдер, Карвальо остана сам срещу стража на Левски, но не успя да го преодолее.

В началните минути на втората част сините опитаха хаотичен натиск, който бързо приключи и играта се укроти. Най-сериозната опасност пред вратата на "смърфовете" бе в 61-ата минута, когато Александър Александров стреля от осем метра по диагонал, но защитник на гостите изби в ъглов удар.

Левски вкара почетното си попадение четвърт час преди края. Гара Дембеле с глава свали към Мариан Огнянов на дъгата на наказателното поле, Огнянов шутира и след рикошет в Христо Златински, топката матира вратаря Флориан Лучини за крайното 1:2.

Домакините можеха да изравнят в 90-ата минута, когато след центриране в пеналта Исмаил Иса засече с глава, но Лучини изби в ъглов удар.

След успеха на Герена Локомотив Пловдив се изкачи на пето място в класирането с 20 точки, на само пет зад лидерите Литекс и Левски.

ЛЕВСКИ – ЛОКО (Пд) 1:2
0:1 Здравко Лазаров (17), 0:2 Базил де Карвальо (34), 1:2 Мариян Огнянов (75)

ЛЕВСКИ: 85.Кирил Акалски, 4.Стафан Станчев, 55.Йордан Милиев, 5.Иво Иванов (61-16.Мариян Огнянов), 2.Дъстли Мулдер, 3.Сержиньо Грийн, 7.Александър Александров, 17.Даниел Младенов (46-29.Исмаил Иса), 20.Жоазиньо, 10.Христо Йовов, 39.Гара Дембеле
Резерви: 12.Божидар Митрев, 6.Майкъл Тевия, 26.Калин Щърков, 30.Лъчезар Балтанов, 16.Мариян Огнянов, 28.Александър Киров, 29.Исмаил Иса
Треньор: Ясен Петров

ЛОКО (Пд): 33.Флориан Лучини, 2.Джереми Родригес, 3.Валери Георгиев, 24.Самир Бенжелюн, 5.Юнес Бенжелюн, 6.Пламен Крачунов (90+2-66.Кирил Котев), 29.Драги Коцев (78-18.Басалия Саканоко),  80.Габор Ерош (82-20.Том), 16.Христо Златински, 77.Здравко Лазаров, 19.Базил де Карвальо
Резерви: 28.Тодор Тодоров, 66.Кирил Котев, 55.Мартин Кавдански, 20.Том, 10.Рангел Абушев, 18.Басалия Саканоко, 99.Николас Раймонди
Треньор: Неделчо Матушев